Bartın Üniversitesi Sınav İle Personel Alımı

Bartın Üniversitesi yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki personel ihtiyacı için Sınav ile personel alımı yapacak.

Bartın Üniversitesi Sınav İle Personel Alımı
Bartın Üniversitesi, 31 Mart 2017 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki memur personel ihtiyacını karşılamak üzere 5 ve 6 dereceli 2 adet Avukat alımı yapacak. Adaylar Bartın Üniversitesi tarafından Avukatlık Giriş Sınavı ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre alım yapacak. 

Bartın Üniversitesi Alım yapacağı kadro için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, 2016 yılında ÖSYM tarafından gerçekleştirilmiş olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 75 puan almış olmak, Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, Avukatlık ruhsatını aldıktan sonra en az iki yıl mesleği ile ilgili çalışmış olmak, Hukuk fakültesinden mezun olmak yada bunlara denkliği olan YÖK tarafından onaylanmış yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartları aranmaktadır. 

Bu şartlara uygun olan adaylar, 31 Mart 2017 tarihi ile 14 Nisan 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Bartın Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına yapılacaktır. Sözlü Sınav ise 08 Mayıs 2017 tarihinde saat 14:00 da yapılacaktır. İlanın Ayrıntıları için Buraya Tıklayarak İlanın tam metnini açabilirsiniz.
YORUM EKLE