Bakan Açıkladı: '2018'de 74 Bin Personel Alınacak'

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek,Maliye Bakanı Naci Ağbal ile  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan 2018 yılında kamuya ne kadar personel alınacağı hakkında açıklama yaptı. Naci Ağbal, 2018 yılında 74 bin kişilik kontenjanın alındığını müjdeledi.

Bakan Açıkladı: '2018'de 74 Bin Personel Alınacak'

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek,Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan 2018 yılında kamuya ne kadar personel alınacağı hakkında açıklama yaptı. Naci Ağbal, 2018 yılında 74 bin kişilik kontenjanın alındığını müjdeledi. Orta Vadeli Program kapsamında 2018 yılı kamu için alınması planlanan personel sayısı hakkında açıklamalar yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal, gelecek yılı itibariyle kurumlar vergisinde bazı düzenlemelerin gerçekleştiğini ve gelirin 10 milyar lira olacağını söyledi.

Her yıl düzenli olarak kamuya binlerce memurun alındığı Türkiye'de 2018 yılı için personel ve memur alım rakamları belli oldu. Maliye Bakanı Naci Ağbal, yapmış olduğu açıklamasıyla birlikte 2018 yılında kamuda istihdam edilmek üzere toplamda 74 bin personel alımı yapılacağını duyurdu.

Özellikle öğretmen ataması bekleyen adaylar gibi birçok adayların gözü kulağı Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak olan bu açıklamaya çevrilmiş durumda. Peki hangi bölümler için ne kadar kontenjan ayrıldı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, tarafından açıklanan 2018 yılı 74 bin personel alımı ilanına dair geniş bilgileri açıklandıkca sizlerle paylaşacağız.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 15:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
muzo
muzo - 4 yıl Önce

hee ya geçen sene de 100 bin memur alınacak dediler 5 milyon kişi kpss ye girde hala sözleşmeli alımlara 90 küsür puanlı adaylar başvuruyor bu mu verilen alım sözü 74 alım der bunun 50 bini polis gerisi fasa fiso iyi kandırıyorsunuz valla bu sene de bi 4 milyon kişi girer kpss ye ...

İşsiz
İşsiz - 4 yıl Önce

Maksat para toplamak bu sene de 5 milyon deyinde dedeler ninelerde girsinler daha çok para kazanin ama ise gelince iş yok yaşlisiniz deyin

Ghn
Ghn - 4 yıl Önce

Bir oyun yapsınlar adıda memur loto, kazanan kişiler memur olsunlar nasıl fikir. Hem millet kumar oynar hem iş saabı olur ben buldum.
Tahminen bir loto oyunu haftada 1 milyon+ hasılat yapıyor.
Bir kişi 3000 lira bürütten * 12 ay = 36.000 alır bu loto sürdükçe zarar yazmaz devlet hep kazanır. Bunu düşünün iki, üç kişi bile kazansa gelir giderden çok olur. Zaten belki de kıyamet kopar para devlete kalır =) ondan sonra onlar düşünsün gerçi pek inandıkları yok görünüşe göre inansalar verdikleri sözleri tutarlardı :D

SIRADAKİ HABER