Almanya İşçi Alımıyla Alakalı Yeni Gelişme! OBM Türkiye Açıklama Yaptı

Yüzbinlerce kişi tarafından ilgi gösterilen Almanya işçi alımıyla alakalı gündeme gelen OBM Türkiye şirketi tarafından yeni bir açıklama gerçekleştirildi...

Almanya İşçi Alımıyla Alakalı Yeni Gelişme! OBM Türkiye Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz aylar itibariyle ilan yayımlayan ve Almanya' da çalıştırılmak üzere çeşitli pozisyonlarda işçi alımı yapacağını duyuran şirket, ilk etapta İŞKUR ile ortak bir çalışma yürütükmek istediklerini aktarmış, başvurulara yönelik bazı bilgilendirmeler yapmıştı. Ardından İŞKUR ve Elçilik tarafından açıklama yapıldı ve şirketin henüz bu yönde bir girişim için kendilerine başvuruda bulunmadığına değinilmişti. Şirket yaptığı bir duyuruda bu açıklamalara yanıt vermiş ve süreçlerin tamamlanarak başvuruların doğru şekilde yapılacağını ifade etmişti. Şirketin bu açıklamalarının ardından site üzerinden ilk etapta alınan başvurularla alakalı soru işaretleri ortaya çıkmış ve başvurusu alınan işçi ilanıyla alakalı durum hakkında sorular sorulmaya başlanmıştı. Şirket tarafından yapılan yeni bir açıklamada ise alımların site üzerindeki bakım çalışmasının ardından tekrar alınacağı aktarıldı ve başvurular alınmıştı.

Başvurular alındı, site kapalıydı

Site üzerinden yüzbinlerce vatandaş tarafından başvuru yapıldığı düşünülen Almanya işçi alımıyla alakalı süreç yeniden hareketlilik kazandı. OBM Türkiye isimli şirket almanya iş ilanıyla alakalı yeni bir açıklama yaptı. Açıklamasında almanya işçi alımı sürecinin şimdilik dondurulduğuna, mail veya şirketin adresi üzerinden başvuruların alınmadığına vurgu yapıldı. Vatandaşların mail ile cv göndermelerinin gereksiz olduğu ve sistem tarafından bu maillerin otomatik olarak silindiği belirtildi. Şirket açıklamasında süreçle alakalı kimseden para talep etmediklerini, mevcut bir iş süreci söz konusu olduğunda kamuoyuna duyurusunun paylaşılacağını aktardı. OBM işçi alımlarının yapılacağını düşünüyor musunuz? Yorumlar kısmından bizlere düşüncelerinizi aktarabilirsiniz...

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 22:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
mt
mt - 2 yıl Önce

durumu iyi parası olan kimseye muhtaç olmayanlar gariban fakir fukara yı salak yerine koyup ekrana çıkıyor işte ne olacak sahtekarların sonu gelir mi hergün bi yenisi çıkıyor Allah kimseyi kimseye özellikle de fakir i zengine muhtaç etmesin..

Yusuf ÇELİK
Yusuf ÇELİK - 2 yıl Önce

Ben siteyi daha bir kere bile göremedim ne ara açıldı da ne ara kapandı bu site ilk 10.000 kişi 2019 ilk haftalarında götürülecek dendi ama ne haber var ne bişi çoğu haberler de sadece yazılı fötoğraflı gönderim ya da alım işlemlerine dair bişi yok.

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Ben siteye giriş yaptım iptalmi oldu acaba

Alp kaan
Alp kaan - 2 yıl Önce

Ben şahsi adıma 2 3 kere başvuru yapma şansım oldu arkadaşlarımın da fakat bu konuyu da çok ciddiye almadım güven vermedi. Sürekli site kapandı açıldığın da başvuru formdaki konular değişti filan filan.

Lokman sevinç
Lokman sevinç - 2 yıl Önce

Bu işte bi bokluk var birileri bizlerin bilgilerini topluyor olabilirmi