Aile Bakanlığı KPSS Şartı Olmadan Kamu İşçisi ve Memur Alımı Yapacak

Farklı şehirlerde memur ve işçi alımlarına dair ilan yayınlandı. Çalışma Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı'na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları yayınladıkları ilanlarda personel alımları gerçekleştireceklerini duyurdu.

Aile Bakanlığı KPSS Şartı Olmadan Kamu İşçisi ve Memur Alımı Yapacak

Aile Bakanlığı Sosyal Hizmetler biriminin KPSS şartı olmadan işçi ve memur alımı gerçekleştirilecek. Farklı şehirlerde memur ve işçi alımlarına dair ilan yayınlandı. Çalışma Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı'na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları yayınladıkları ilanlarda personel alımları gerçekleştireceklerini duyurdu. Söz konusu alımları En az ilkokul mezunu olmak kaydı ile kamu işçisi ve üniversite mezunu adaylar arasından da memur alımları gerçekleştirilecek.

ALIM YAPILACAK SYDV’LER

Antalya Gazipaşa SYDV, Sivas Gemerek SYDV, Ordu Gülyalı SYDV, Artvin Hopa SYDV, Antalya Kaş SYDV ve Mersin Tarsus SYDV. Temizlik işçisi Şoför, Muhasebeci (memur kadrosu), Yaşlı ve Engelli Bakım Personeli pozisyonları için alımlar gerçekleştirilecek.

Başvuru yapmak isteyen adayların dikkat etmeleri gereken en önemli konu başvuru süreçleridir. Bu konularda SYDV'ler birkaç günlük ilan yayınlayabiliyorlar adaylar mutlaka bağlantılar üzerinden metinleri ulaşmada ve ona göre başvurularına tamamlamalar.

Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak kamu haklarından mahrum bulunmamak. Alım yapılacak kadroya göre belirtilen eğitim şartlarını karşılamak görevi yapmaya engel bir sağlık sorunu bulunmaması. Kronik sakatlığının bulunması mazeretlerin bulunmaması kamu haklarından mahrum bulunmamak sosyal iletişim becerisine sahip olmak. Erkek adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş olması ve ilanlardaki şehirlerde ilçede ikamet ediyor olmak. Bilgisayar ve Ofis programlarına hakim olmak B sınıfı ehliyet sürücü belgesine sahip olmak.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 21:09

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emel Yıldırım
Emel Yıldırım - 2 yıl Önce

Nereden başvuru yapılıyor