Aile Bakanlığı Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesinde GREVIO Üyesi Personeli Alımı Yapacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni açıkladığı ilana göre kadına karşı şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi için GREVIO üyesi personeli alımı yapılacağını açıkladı. Kadın ve erkek adaylar arasından yapılacak alımlarda 28 kasım tarihine kadar başvurular devam edecek.

Aile Bakanlığı Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesinde GREVIO Üyesi Personeli Alımı Yapacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına GREVIO üyesi personeli alımı yapılacak!

Yeni açıklanan ilanda kadına karşı şiddetin önlenmesi, aile için şiddetin mücadele kapsamında Avrupa Konseyi sözleşmesi amaçlarına göre etkili bir şekilde uygulamaya yönelik olarak Uzman Grubu personeller alımı yapılacağı belirtildi. Başvurularda istenilen şartlar belli oldu.

Kadın ve Erkek adaylar arasından alınan personellerin 1 kez yenilenebilmek şartı ile 4 yıllık görev süresi bulunacak.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Başvurular 7 kasım tarihinde alınmaya başlanacak. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetleri bakanlığına başvuruların yapılabileceği belirtildi. Son başvuru tarihi ise 28 Kasım tarihinde tamamlanacak. Başvurularda T.C: vatandaşı olmak, yüksek ahlaki karaktere sahip olmak, herhangi bir mahkumiyeti olmamak, 4 yıllık okullardan mezun olmak, insan hakları toplumsal cinsiyet ayrımı kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddet alanlarında yüksek lisans tamamlamış olmak, İngilizce veya Fransızca diline hakim olmak, bilgi teknolojilerini aktif olarak kullanabilmek ve Office programları gibi programları kullanabilmek. Yabancı dil şartında İngilizce ve Fransızca dillerinden en az bir tanesine hakim olmak tercih sebebi olacak. Ayrıca Dil için uluslararası geçerliliği bulunan sınavlardan belirtilen taban puana sahip olmak gerekmektedir. Kadına yönelik şiddet/ aile içi şiddet/ İnsan hakları/ toplumsal cinsiyet eşitliği/ mağdurlara yardımcı konularında 15 yıl tecrübesi bulunmak şartları aranmaktadır.

Detaylar için tıklayın

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 08:42
YORUM EKLE