Adalet Bakanlığı’na 5 bin 200 personel alınacak! Alımlar En Yakın Zamanda Başlayacak!

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) İkinci Daire Üyesi Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu, Adalet Bakanlığı personel alımlarına dair önemli açıklamalarda bulundu. Köseoğlu, yakın zamanda yapılacak sınavlarla 5 bin 200 personel ihtiyacının giderilmesinin planlandığını söyledi.

Adalet Bakanlığı’na 5 bin 200 personel alınacak! Alımlar En Yakın Zamanda Başlayacak!

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) İkinci Daire Üyesi Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu’nun açılış töreninde konuştu. Köseoğlu konuşmasında 15 Temmuz darbe girişiminde Adalet Bakanlığı’nda yapılan ihraçlar nedeniyle personel sıkıntısı yaşandığını ve yakın zamanda yapılacak sınavlarla 5 bin 200 personel ihtiyacı olduklarını ifade etti.

HSK İkinci Daire Üyesi Köseoğlu, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu açılış törenine katıldı. Törende konuşan Köseoğlu, 15 Temmuz darbe girişine değindi. Darbe girişimi sonrası Adalet Bakanlığı’nda çok sayıda ihraçların olduğunu ancak yargının şu anda işleyişinin başarıyla devam ettiğine değinen Köseoğlu meslek bilinciyle, ülke sevinciyle yaşanan travmanın atlatıldığını, buna rağmen adalet hizmetinin insanüstü bir gayretle başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü söyledi.

“5 BİN 200 YARDIMCI PERSONEL İHTİYACIMIZ VAR”

Konuşmasında personel ihraçlarına da değinen Köseoğlu, adliyelerde hakim ve savcı ihtiyaçlarının olduğunu ancak bu ihtiyaçtan daha çok yardımcı personel ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. Yapılacak sınavlarla yakın zamanda 5 bin 200 yardımcı personel alımı yapacaklarına değinen Köseoğlu, bu alımların ilerleyen yıllarda da devam edeceğinin altını çizdi.  

“PERSONEL SAYIMIZI YETERSİZ VE ARTTIRMAMIZ GEREKİYOR”

Köseoğlu konuşmasının devamında Adalet Bakanlığı’nda Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu 2 bin 369 çalışan olduğunu ve bu sayının yetersiz olduğunu söyledi. Bu sayının arttırılması için çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyen Köseoğlu, yakın zamanda bakanlığa yapılacak alımların müjdesini verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 15:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
karslı
karslı - 2 yıl Önce

bizim de adalet bakanlığından talebimiz 2018 ile 2016 kpss puanlarıyla en yakın zamanda alım ilanlarının yayımlanması . saygılar

umut ışığı
umut ışığı - 2 yıl Önce

2016 kpss geçerliliğini bitirmeden açılsın hemen sınavlar

melika
melika - 2 yıl Önce

yakın dediği zaman ne zaman

Murat yavuz  gamze yavuz
Murat yavuz gamze yavuz - 2 yıl Önce

Muhasebe bitirdiler ikisinide kamu persoleni için yardimci olursanz sevinirm

ankaraa
ankaraa - 2 yıl Önce

kpss 2018 puanıyla alım olacak lisans için

Mesut
Mesut - 2 yıl Önce

Lise mezunlarini alin lütfen

Bu akşam
Bu akşam - 2 yıl Önce

Adalet dün kemalist adalet bütün akelist adalet adalet adalet adalet değildir ve sadece birkaç iyi niyetinde ilim öğrenmek olsun

Ss
Ss - 2 yıl Önce

Gardiyan, polis,asker.. Bu nedir arkadas baska alim yok.