Adalet Bakanlığı ve CTE’ye 15 bin Memur Alımında Değişiklik

Adalet Bakanlığı personel alım yönetmeliğinde değişiklik yapıldı ve mülakata çağrılacak aday sayısı kontenjanın 10 katından 5 katına düşürüldü.

Adalet Bakanlığı ve CTE’ye 15 bin Memur Alımında Değişiklik

Adalet Bakanlığı ve CTE 15 bin memur alımıyla ilgili çıkan haberlerden sonra duyuruda bir güncelleme yapıldı ve bakanlığın personel alım yönetmeliğinde değişiklik yapıldığı açıklandı. Resmi Gazete’de yayımlanan Adalet Bakanlığı memur, sınav ve nakil yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelikte belirtilene göre İKM alımında mülakata çağrılacak aday sayısı kontenjanın 10 katından 5 katına düşürüldü.

KPSS Şartı Esnetilmedi

Yayınlanan ilandan sonra adaylar KPSS şartında değişiklik yapılmasını, esneklik sağlanmasını istiyordu, ancak bu şartta ya da KPSS sürecinde herhangi bir değişiklik yapılmadı ve 70 taban puanı şartı halen geçerli.

Adaylar, gelecekte bir değişiklik yapılabilir mi düşüncesine sahip fakat bakanlığın şartları esnetme ya da taban puanı düşürmek gibi bir çalışmasının olduğu sanılmıyor.

KPSS şartında esneklik sağlanması için gerçekleşmesi gereken tek durumun kontenjanlara yeterli başvuru yapılmaması olduğu düşünülüyor. Ancak bu sayede 70 olan taban puanının düşürülmesi ya da şartların esnetilmesi bekleniyor.

Mülakata çağrılacak aday sayısında beklenen alınamazsa bakanlığın KPSS puan şartını değiştirmesi mümkün olabilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 09:38

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
enes
enes - 1 yıl Önce

evet kpss puanı 60 olmalı 70 gecen fazla yok zaten

Ummu
Ummu - 1 yıl Önce

Bu gorevi yapabilecek insanlar kpss den boydan yas tan dolayi mi elenecek o zaman