Adalet Bakanlığı Tarafından KPSS'siz Kamu Personeli Alımı

Adalet Bakanlığı resmi İnternet sitesi tarafından yayımlanan personel ilanına göre farklı şehirlerde belirlenen kurumlara kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. Bakanlık tarafından yayımlanan ilanlara göre personel alımı yapılacak olan kurumlar için belli başvuru şartlarına uyulması gerektiği açıklandı. Detaylar haberimizde...

Adalet Bakanlığı Tarafından KPSS'siz Kamu Personeli Alımı

Adalet Bakanlığı tarafından kontrol edilen kamu personeli alım ilanlarına göre 8 farklı şehirde bulunan Adalet Bakanlıklarına bağlı adliyeler üzerinden yayımlanan ilanlar neticesinde personel alımları yapılacak. Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanlar neticesinde hangi kadolara alımlar yapılacağını sizler için araştırarak detayları haberimize aktardık.

PERSONEL ALIMI YAPILACAK OLAN İLLER

Adalet Bakanlığı bünyesinde yapılacak personel alımı 8 farklı illeride bulunan adliyeler tarafından yapılarak personeller belirtilen kadrolara yerleştirilecek. Personel alımı yapacak olan iller " Tekirdağ, Eskişehir, Bolu, Zonguldak, Sivas, İstanbul, Antalya ve Diyarbakır'da bulunan adliyeler tarafından yapılarak belirtilen pozisyonlarda çalışabilecekler.

PERSONEL İLANLARI BAŞVURU KOŞULLARI

8 Farklı adliye binası içerisine yapılacak olan personel alımlar için her kurum kendi bünyeleri için özel başvuru koşullarını belirlese de Adalet Bakanlığı tarafından belirlenen genel başvuru koşullarını da adayların karşılamları gerektiği açıklandı. Genel Başvuru koşulları şu şekilde açıklandı; T.C. vatandaşı olmak, istenilen eğitim şartlarını taşıma, erkek adaylar için askerlik sorununun olmaması, akli probleminin olmaması, sağlık raporunun temiz olması, sicilinin temiz olması, güvenlik soruturmasından olumlu puan alması" adaylardan istenilen şartlardandır. 

Tercümanlık pozisyonu için başvuru yapacak olan adayların "İngilizce, Fransızca, Almanca, Afganca, Arapça, Hollandaca (Flemenkçe), Farsça, Afgan Farsçası, Kürtçe, Zazaca, Ermenice, Danimarkaca (Danca), Azerice, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Gürcüce, Moğolca, Suriye dili,İran dili, Darice ve İşaret dillerinde" eğitmenlik ya da sertifakalı bir şekilde kendilerini ispatlamaları şartı istendiği bilinmektedir. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK

Adalet Bakanlığı bünyesiyle birlikte kurumların kendi resmi internet sitesi üzerinden de yapılacak olan başvurular 15 Ekim ile 31 Ekim tahrileri arasında yapılacağı duyruldu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 07:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fırat
Fırat - 2 yıl Önce

her zaman torpilliler giriyor meclis baskanın oglu kızı dayısı emmisi derken bize sıra gelmiyor 5 yıldır tüm inalara bakıp uygun olana basvuru yapıyorum ama yok Allah büyüktür demekten baska caresi yok garibabnın bizide şükredin diye kandırmaya devam. Ülkedeki insanlar nasıl olsa yarısı gül gibi yaşıypr demi.....