8 Ağustos Tarihi İtibari İle İŞKUR Üzerinden Türkiye Geneli 103 Bin 182 İşçi, Memur ve Personel Alımı Yapılacak!

İŞKUR üzerinden 103 Bin'den fazla işçi, memur ve personel alımları yapılacak. 8 Ağustos tarihi itibari ile alım yapılacak pozisyonlar hangileri, Lise mezunu personel alımları, tecrübesiz alımlar ve detaylar haberimizde..

8 Ağustos Tarihi İtibari İle İŞKUR Üzerinden Türkiye Geneli 103 Bin 182 İşçi, Memur ve Personel Alımı Yapılacak!

Türkiye İş Kurumu kamu ve özel firmaların işçi, personel ve memur alım ilanlarını yayımlamaya devam ediyor. İŞKUR üzerinden en az lise mezunu alım yapılan bir çok meslek bulunuyor. 8 Ağustos 2018 tarihi itibari ile alım yapılacak olan personel alım ilanları hangileri? Rekor sayıdaki personel alımlara ilişkin detayları aktarıyoruz.

EN ÇOK ALIM YAPILAN POZİSYONLAR;

İŞKUR üzerinden 8 Ağustos tarihi itibari ile en çok alım yapılan mesleklerde genel beden işçisi alımları bulunuyor. Özel firmaların beden gücü ile yapılacak olan alımlarda okur yazar olmak bazı alımlar için yeterli olacak. Başvuru şartlarında görevini yapmaya engel herhangi bir sağlık engelinin bulunmaması şartları bulunacaktır. Diğer en çok alım yapılan mesleklerde Satış uzmanı alımlarında 4 Bin den fazla istihdam edilecek. Temizlik görevlisi başvurularında ise 4 Bin alım bulunuyor. Özel güvenlik alımlarında silahlı ya da silahsız güvenlik sertifikası bulunmak şartı bulunuyor. 8 Ağustos tarihinden itibaren 3 Bin'den fazla özel güvenlik görevlisi alımı yapılacak. Büro memuru, muhasebeci, ambar görevlisi gibi pozisyonlarda toplamda 4 Binden fazla alım bulunuyor. Diğer en çok alım yapılan pozisyonlar hangileri;

 1. Beden İşçisi (Genel) 25 Bin 507
 2. Satış Danışmanı / Uzmanı-4 Bin 340
 3. Temizlik Görevlisi 4 Bin 151
 4. Güvenlik Görevlisi 3 Bin 787
 5. Makineci (Dikiş) 2 Bin 636
 6. Garson (Servis Elemanı) 2 Bin 562
 7. Konfeksiyon İşçisi Bin 716
 8. Kasiyer Bin 699
 9. Reyon Görevlisi Bin 622
 10. Büro Memuru (Genel) Bin 493
 11. Şoför-Yük Taşıma Bin 323
 12. Ön Muhasebeci Bin 274
 13. Gazaltı (Kaynakçısı- Bin 194
 14. Turizm Ve Otelcilik Elemanı- Bin 142
 15. Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi- Bin 138
 16. Ambar/Depo Görevlisi Bin 64

BAŞVURULAR;

Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. Adaylar başvuru yapacakları ilan detaylarını e şube portalına üyelik girişi yaparak görebilecek. Başvuru şartlarına uyan adaylar ilanlara son başvuru tarihinden önce yapması gerekli. İŞKUR il ve ilçelerde bulunan şubelerden iş ve meslek danışmanları aracılığı ile de başvurular alınacak.

İŞKUR

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 01:09

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE