60 KPSS Puanı İle TSE Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı!

Türk Standardları Enstitüsü bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için 21 Ekim 2018 tarihinde yayımladığı ilana göre farklı şehirlerde kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu ilan için başvurular başladı. İşte detaylar.

60 KPSS Puanı İle TSE Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı!

Türk Standardları Enstitüsü ( TSE ) personel alımı gerçekleştiriyor. birkaç gün önce yayımlanmış olan ilana göre Türk Standardları Enstitüsü bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için farklı 6 şehir için kamu personeli alımı yapacağını belirtti. Buna göre adaylar başvurularına bugün ( 23 Ekim 2018 ) itibari ile başlayabilirler. Başvuru şartları ve başvuru bilgileri haberimizin devamında yer almaktadır.

İLANIN DETAYLARI:

Türk Standardları Enstitüsü personel eksikliği için 15 kişilik boş kadro ile Ön Lisans Mezunu Koruma ve Güvenlik Görevlisi alacak. Buna göre alımlar, Adana 8, Ankara 2, İstanbul Tuzla 1, İzmir 2, Konya 1 ve Manisa 1 olmak üzere toplamda 6 farklı şehirde yapılacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI:

Söz konusu ilan 21 Ekim 2018 tarihinde duyurulmuş olup adaylar başvurularına 23 Ekim 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. Buna göre başvurular en geç 31 Ekim 2018 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular, Türk Standardları Enstitüsü resmi internet sitesi olan (//www.tse.org.tr) “Duyurular” sayfasından elektronik ortamda yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Giriş sınavının yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir Arşiv araştırması olmamak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Sihalı özel güvenliik sertifikasına sahip olmak, 5 yıl çalışmayı kabul etmiş olmak gibi nitelikler aranacaktır.

Söz konusu ilan hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen adaylar ve ilanın tam metnine ulaşmak isteyen adaylar Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 08:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak
Burak - 2 yıl Önce

yani erkeklerde sürekli bir engel çıkarılıyor askerlik yapmış olmak kaldırılsın