60 KPSS Puanı İle SSM 60 Kamu Personeli Alımı Ne Zaman Başlayacak?

Temmuz ayında yayımlanmış olan ilana göre Savunma Sanayii Müsteşarlığı bünyesine 60 kişilik boş kadro ile alım yapacak. Buna göre adaylardan aranan şartlar neler ve Başvurular ne zaman başlayacak? İşte detaylar.

60 KPSS Puanı İle SSM 60 Kamu Personeli Alımı Ne Zaman Başlayacak?

Savunma Sanayii Müsteşarlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak için fakrlı alanlarda 60 kişilik boş kadro ile memur personel alımı yapacağını belirtmişti. Buna göre Savunma Sanayii Müsteşarlığı Özel Bilgi ve İhtisas Gerektiren konularda çalıştırılmak üzere kadro karşılıksız 60 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacak.

Buna göre Savunma Sanayii Müsteşarlığı ( SSM ) sözlü mülaka sonucuna göre, 23 Proje Mühendisi, 28 Proje Asistanı ve 9 Yönetici Asistanı olmak üzere toplamda 60 sözleşmeli personel alacak.

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adayların başvuru yapabilmeleri için, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel bir durum olmamak gibi genel nitelikler aranır.

Özel olarak ise, Üniversitelerin alım yapılacak ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak, ÖSYM tarafından yapılan 2017 veya 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından ve Yabancı Dİl Sınavından puan almış olmaları gerekmektedir.

Buna göre Proje Mühendisi Pozisyonu için, KPSSP1 puan türünden en az 70 puan ve YDS den en az 70 puan almış olmak, Proje Asistanı pozisyonu için, KPSSP1 Puan türünden en az 65 puan ve YDS den en az 60 puan almış olmak ve Yönetici Asistanı pozisyonu için, KPSSP3 puan türünden 60 ve YDS den en az 50 puan almış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvuru yapacak adaylar, başvurularına 03 Eylül 2018 tarihinde başlayabilir ve en geç 18 Eylül 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular, Müsteşarlığın internet adresindeki (www.ssm.gov.tr) sınav başvuru ekranında tanımlı olan bilgileri eksiksiz doldurarak, aşağıda belirtilen belgeleri son başvuru tarihi olan 18 Eylül 2018, Salı günü mesai bitimine kadar (saat 18:00) sisteme yükleyeceklerdir.

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 23:47
YORUM EKLE