3 Bin Zabıta Katibi Alımı Yapılacak Mı?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 2016 yılı içerisinde 3 bin zabıt katibi alımının yapılacağını belirtmişti. Peki alımlar yapılacak mı? ne zaman yapılacak? kaç kişi alınacak?

3 Bin Zabıta Katibi Alımı Yapılacak Mı?
Adalet Bakanlığı yıl içerisinde alımlar yapmaya devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Merkezi Atama kapsamında Adalet Bakanı personel alımı gerçekleştirdiği gibi aynı zamanda yıl içerisinde resmi internet siteleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile personel alım ilanlarını kamuoyuna duyurmaktadır. Bilindiği gibi Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yaptığı açıklamasında sene içerisinde toplam 3 bin zabıt katibi alımının yapılacağını belirtmişti. Peki alımlar ne oldu? son durum hakkında bilgi var mı?

Bin 500 Zabıt Katibi Alınabilir

Adalet Bakanlığı yayınladığı bildiri ile bin 500 zabıt katibi alımının gerçekleştirdi. Yani yeni alınması gereken zabıt katibi sayısının bin 500 olacağı tahmin edilmektedir. Tabi konu hakkında her hangi bir açıklama yok. Yani Adalet Bakanlığından personel alımı hakkında her hangi bir duyuru yapılmadı. Fakat Bakan Bekir Bozdağ'ın yaptığı açıklamalar incelendiğinde 2016 yılı içerisinde bin 500 zabıt katibi alımının daha yapılacağı tahin edilmektedir. Alımların ne zaman yapılacağı? başvuru tarihlerinin ne zaman olacağı konusunda her hangi bir bilgi yok.

İlerleyen aylarda Adalet Bakanlığından zabıt katibi alımı hakkında detaylı bir açıklama yapılması beklenmektedir. Konu hakkında bizde sizleri isinolsa.com platformu üzerinden bilgilendireceğiz.
Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2016, 20:37

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülsüm
Gülsüm - 3 yıl Önce

Zabıta katibi değil dostum. Zabıt katibi ikisi farklı şeyler