2018 Güvenlik Köy Korucusu Alımı Ne Zaman Yapılacak?

2018 Güvenlik köy korucusu alımları ne zaman yapılacak. Valilikler tarafından yapılan güvenlik korucusu alımlarına ilişkin son gelişmeler neler?

2018 Güvenlik Köy Korucusu Alımı Ne Zaman Yapılacak?

2018 yılı güvenlik korucusu alımları bekleniyor. Bilindiği gibi doğu ve güney doğu Anadolu bölgelerinde bulunan köylerde ve kırsal alanlarda görev alan güvenlik korucusu - köy korucusu- alımları için İçişleri Bakanlığından yapılan son açıklalar sonrası adayların umutları arttı. Köy korucusu alımlarının ne zaman yapılacağı merakla beklenmektedir. İçişleri bakanı Süleyman SOYLU, bu görevde bulunan çalışanların şartlarını iyileştirdiklerini belirtti. Yeni alımlar için son gelişmeler neler?

KÖY KORUCUSU ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Köy korucusu alımlarını İllerde Valiliklerin yayımladığı ilanlar ile başvuru alınmaktadır. Geçtiğimiz yıl çok sayıda güvenlik korucusu alımı yapıldı. Yeni alımlar için yakın zamanda alım yapılıp yapılmayacağı hakkında bir açıklama yapılmadı. İşin olsa ekibi olarak güvenlik korucusu alımlarına ilişkin takvim belli olur olmaz adaylara duyurucağız. Anında bilgi edinmek için Mobil uygulamamızı ve sosyal medyada bizi takip edebilirsiniz.

Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı İndirin

BAŞVURU ŞARTLARI;

Daha önce yayımlanan alımlarda adayların T.C. vatandaşı olmaları, erkek adaylar için askerliğini yapmış olmaları, eğitim düzeyinde okur-yazar olmaları, yaş şartında ise 40 yaşından büyük olmamaları, 537 sayılı Kanunun 216. maddesi 1. fıkrası hükümlerinden mahkûm olmamak, herhangi bir suçtan taksirli suçlar hariç herhangi bir suçtan ceza almamış olmak, 3713 sayılı Kanunda sayılan hükümlerden mahkûmiyet almamış olmak, kan davasından hüküm almamış olmak, ayrıca adayların görev alacakları yer de köyde ikamet ediyor olmak, siyasi partilere üyeliği bulunmamak, görevi yapmaya engel sağlık engelinin bulunmaması şartları bulunmaktadır. Adaylara sözlü sınav ve sözlü sınav sonrası ile eleme yapılmaktadır. Güvenlik korucu alımları için adayların İlgili Valilik resmi internet sitelerini takip etmelerinde fayda olacaktır. 

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2018, 21:23

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Senar başkurt
Senar başkurt - 2 yıl Önce

22 yaşındayım babam güvenlik korucusuydu vefat eti benimde askerligime 2 ay kaldı babamın kadrosunu almak istiyorum arz ederim

Yavuz
Yavuz - 2 yıl Önce

Van için de istiyoruz

Bülent
Bülent - 2 yıl Önce

Bende köy korucusu olmak istiyorum bunun için ne yapmalıyım

Rafet
Rafet - 2 yıl Önce

Köy korucusu değil, güvenlik korucusu!! artı Afrin operasyonuna bile gönüllü olarak gittiler.. ve TÜRKİYE deki bütün kritik operasyonlarada katılıyorlar.. Güvenlik korucusu artık...Köy korucusu ismi tarihe karıştı.

Erhan cingiloglu
Erhan cingiloglu - 2 yıl Önce

Korucu alimlariyla ilgili yetkilere duyurum kars sarikamista ikamet etmekteyim benim yasim 33 ne zaman olucak alimlar

Murat aslan
Murat aslan - 2 yıl Önce

DÖRT GÖZLE BEKLIYORUZ

Orhan Aslan
Orhan Aslan - 2 yıl Önce

BİTLİS HİZAN DA DA ALIM OLUCAKMİ

Memoli
Memoli - 2 yıl Önce

Maaşlar çok az bütün görevlere katılan korucuların 1600 tl maaş almaları bu görev için çok az