1500 İşçi Alımı Resmi Gazete Yayımlandı! TTK Genel Müdüründen İlk Açıklama Geldi!

Türkiye Taş Kömürü İşletmesi Genel Müdürlüğü taşra teşkilatlarına 1500 işçi alımı yapılacak. Resmi gazete yayımlanan personel alım için 434 sayılı cumhurbaşkanlığı kararı açıklandı. TTK Genel Müdüründen ilk açıklama geldi.!

1500 İşçi Alımı Resmi Gazete Yayımlandı! TTK Genel Müdüründen İlk Açıklama Geldi!

Türkiye Taş Kömürü İşletmesine 1.500 işçi alımı için gerekli karar 10 Aralık tarihli resmi gazetede yer aldı. Buna göre Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve bağlı ortaklarının 2019 yılına ait finansman programında bazı değişlikler yapılması için açıklanan karara göre Türkiye Taş Kömürünün son yıllarda artan personel ihtiyacının karşılanmasını için yönetim kuruluna yetki verildi.

Türkiye Taş Kömürü işletmesinin yapacağı pano ayak üretim işçisi için Türkiye İş Kurumu ile geçtiğimiz haftalarda bir araya gelen TTK Genel Müdürü yakın bir zamanda alım yapılacağı müjdesini vermişti. 2019 yılı başına kadar yapılması istenilen alılmalar için gerekli olan karar çıktı. Buna göre resmi gazete yayımlanan alıma ilişkin kararın ardından TTK Genel Müdürü bir açıklama yaptı.

SÜREÇ HIZLI İLERLEYECEK!

TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu pusula gazetesine verdiği demeçte, sürecin hızlı ilerleyeceğini aktardı. Buna göre Türkiye İş Kurumunun ilanları açıklayacağı belirtildi. Yapılan açıklamada; kararname resmi gazetede yayınlandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı nezdinde görüşmelere bugünden itibaren başlıyoruz. Takvimi belirleyeceğiz, artık netleşecek. İş Kur Müdürlüğüne müracaatlar ne zaman başlayacak, bunlar görüşülecek ve süreç hızlı ilerleyecek" denildi.

Yayımlanacak diğer Personel Alımı ilanlardan haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulaması ve facebook gurubumuz üzerinden bizleri takip ederek anında bildirim alarak takip edebilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması için buraya tıklayınız.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 22:08
YORUM EKLE