Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı Personel Alımı Bugün Son!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı personel alımı sona eriyor. Yapılan duyuruya göre başvurular bugün sona eriyor. İşte detaylar.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı Personel Alımı Bugün Son!
Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı 2017 Ocak ayı itibari ile yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinde bulunan personel ihtiyacını gidermek için sözleşmeli personel alacak. Alım başvuruları 23 Ocak 2017 tarihinde başlamıştı ve bugün itibari ile sona ermektedir. Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı toplamda 5 kişilik kadro ile sözleşmeli olarak personel alımı gerçekleştirecek.  Ayrıca başvurusu onaylanan adayalar, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı tarafından yapılacak olan sınava tabii tutulacaklardır. 

Adayların sınava katılabilmeleri için, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Önlisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan ve İngilizce dilinde geçerli olan Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye tespit sınavından puanı olması, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmaları, erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmayan, yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, takım çalışmasına uyum sağlayabilecek, pozisyonun gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneği, hızlı problem çözebilme, temsil kabiliyetine, analitik düşünebilen, Sertifika talep edilmeyen ancak bilgi sahibi olması beklenilen konularda daha önce çalışılan işyerlerinden ilgili konuda çalıştığını gösterir referans mektubu getirmesi talep edilecektir. Bu şartlara uygun olan adaylar ancak başvurularını gerçekleştirebilir. Ayrıca bunlar dışında her kadro için ayrı mesleki ve diğer özel şartlar aranmaktadır. Alımı yapılacak kadrolar, 1 kişi Ağ ve Sistem Uzmanı, 1 kişi Bilgi Güvenliği uzmanı, 2 kişi .net yazılım uzmanı, 1 kişi iş analisti, olmak üzere toplamda 5 kişi alınacak. Adayların hepsi tam zamanlı çalışacak olup her kadro için alınacak maaş katı farklıdır. 

Adaylar başvurularını istenilen belgeler ile birlikte şahsen veya posta yolu ile T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı’na başvurmaları gerekmektedir. Başvuru esnasında adaylarda, Özgeçmiş, Mesleki Çalışma Sürelerini gösteren belge, KPSS Sonuç Belgesi, Yabancı dil belgesi, Mezuniyet belgesi, Erkek adaylar için askerlik ile ilişkili bulunmadığa ilişkin belge,sertifikalar ve Mesleki Tecrübe Şartını Gösteren belgeleri istenecektir. Bu belgeler esksiksiz olması gerekmektedir. Ayrıca Buraya Tıklayarak Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığının yapmış olduğu duyuruyu görebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 23:03
YORUM EKLE