Yerli Otomobil TOGG Üretimi İçin 4300 Personel Alımı Müjdesi Geldi! İşte İlk İlanlar

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG üretim tesislerinde Bursa ilinde 4 bin 300 personel alımı ile istihdama önemli katkılar sağlayacak. İlk ilanlar gelmeye başladı!

Yerli Otomobil TOGG Üretimi İçin 4300 Personel Alımı Müjdesi Geldi! İşte İlk İlanlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında açılışını gerçekleştirildiği, Türkiye'nin yerli otomobili TOGG  projesi için personel alımı müjdesi geldi. Bilindiği gibi fabrikanın üretim tesisleri Bursa ili Gemlik ilçesinde başladı. İnşaatının yaklaşık 1,5 yıl gibi sürede tamamlanması beklenen tesis için 1.2 milyon metrekarelik bir alanda inşa edilecek ve önümüzdeki yıl içerisinde arabanın montaj işlemleri başlaması hedefleniyor. Yerli otomobil projesinin üretim aşamasında istihdama da daha çok önemli katkılar sağlayacağını İşin olsa ekibi olarak daha önceki haberlerimizde aktarmıştık. Bu bağlamda TOGG resmi internet sitesi üzerinden ve kariyer portalı aracılığı ile bazı branşlarda başvurular başladı. Bu alımlara başvuru yapmak için aşağıdaki linki tıklayınız.

4 BİN 300 PERSONEL ALIMI;

Diğer bir gelişme ise tesisi kurulum aşamasının kademe olarak tamamlanması ile toplamda istihdam edilecek personel sayısının 4300 olarak açıklanması vatandaşları sevindirdi. Bilindiği gibi otomobil sektöründe Bursa ilinde farklı otomobil üretim firmaları çok önemli sayıda personel istihdam sağlıyor. Tofaş,  Karsan, Renault, bunlardan birkaç tanesi. Büyük işletmelerin yanı sıra Bursa ilinde faaliyet gösteren otomobil üretiminde  ana sanayii üretimi yapan 4 binden fazla işletme bulunuyor. Bursa otomobil üretiminde Türkiye’nin önemli şehirlerinden bir tanesi konumuna geldi. Yerli otomobil TOGG üretim tesisnde ise toplamda 4300 kişi istihdam edilecek. Başvurularda bazı kadrolar için ilanlar açıklanmaya başlandı. Üretim tesislerinin yapım aşamasının kademeli olarak tamamlanması ile da ilanlarda artış bekleniyor.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahnaz Hamit
Şahnaz Hamit - 3 yıl Önce

Bursadada alim olacakmi