Yeni İlan! TÜBİTAK Başkanlık KPSS Siz 70 Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

TÜBİTAK yeni ilan yayımladı. KPSS Olmaksızın Ankara'da 70 Personel Alımı gerçekleştirilecek. Şartlar ve Kontenjan dağılımı haberde.

Yeni İlan! TÜBİTAK Başkanlık KPSS Siz 70 Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

TÜBİTAK yeni ilan yayımladı. Az Önce yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Ankara'da Personel alımı yapılacağını bildirdi. Bu doğrultuda yayımlanmış olan ilan ile farklı alanlarda olmak üzere 70 personel alımı gerçekleştirilecek. Resmi Gazetede 18 Temmuz 2022 tarihi ile yayımlanmış olan ilan ile TÜBİTAK personel alımı başvuruları başladı.

Kontenjan Bilgileri Nelerdir?

TÜBİTAK 70 kişilik kadro ile bünyesine Bilimsel Programlar Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Farklı alanlarda yapılacak alımlar için Tecrübeli veya Tecrübesiz alım gerçekleştirilecektir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

TÜBİTAK personel alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Ayrıca alımlar için Yabancı dil şartı talep edilecek olup İngilizce dilinden Yabancı dil sınavlarından puan almış olmak gerekmektedir. Öte yandan yukarıda belirtilen niteliklerin sağlanıyor olması gereklidir.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Gerçekleştirilecek?

TÜBİTAK Başkanlık personel alımı başvuruları ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 8 Ağustos 2022 tarihine kadar yapılacak. Belirtilen niteliklerin sağlanıyor olması durumunda adaylar başvurularını İnternet adresi üzerinden gerçekleştirecekler.

Başvuru Tarihleri: 18 Temmuz - 8 Ağustos 2022

Başvuru Ekranı: https://kariyer.tubitak.gov.tr

YORUM EKLE