Yeni Bekçi Alımı İlanı Yayımlandı! 2019/2 Ankara Ve İstanbul 187 Bekçi Alımı

Polis Akademisi Başkanlığı Yeni polis alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre 2019/2 kapsamında Ankara ve İstanbul illerinde bekçi alımı yapılacak. İşte yapılan duyuru!

Yeni Bekçi Alımı İlanı Yayımlandı! 2019/2 Ankara Ve İstanbul 187 Bekçi Alımı

Polis Akademisi Başkanlığı 8 bin bekçi alımı dışında yeni bekçi alımı ilanı yayımladı. Yayımlanmış olan ilana göre 2019/2 Kapsamında 187 Çarşı ve Mahalle Bekçiai alımı yapılacak. Söz konusu 2019/2 Bekçi alımı kılavuzuna göre sadece Ankara ve İstanbul illerinde bulunan ilçelere 187 Erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacak.

2019/2 Bekçi Alımı İçin Aranan Şartlar Nedir?

Polis Akademisi başkanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre adaylardan genel olarak; Trükiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Herhangi bir terör örgütü üyesi olmamak, Başcuru tarihleri içerisinde herhangi bir siyasi parti üyesiliği bulunmamak, Yapılacak Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Silah taşımasına ve silahlı görev yapmasına engel olabilecek herhangi bir durumu olmamak, Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,Memuriyete engel bir hali bulunmama şartları aranacak.

  • Mezunyet olarak, En az Lise mezunu olmak veya buna dengi olan okullardan mezun olmuş olmak,
  • İkamet şartı olarak,  Başvuru yaptığı İLÇE sınırları içerisinde EN AZ BİR YILDIR ikamet ediyor olmak,
  • Erkek olmak ve Askerliğini yapmış olmak,
  • Yaş olarak, 18 yaşını bitirmiş olmak ve 31 yaşından gün almamış olmak, (18/03/2001 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak ve 18/03/1989 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak),
  • Sağlık Şartı olaran, en az 167 cm boyunda olmak, Beden kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

Şartları aranacaktır.

Hangi İlçelerde Alım Yapılacak?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre Ankara ve İsanbul İllerindeki İlçelere 187 Erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacak olup kontenjan dağılımı şöyledir.

İSTANBUL İLÇELERİ İÇİN ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ ALIMI TAHSİS LİSTESİ

ANKARA İLÇELERİ İÇİN ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ ALIMI TAHSİS LİSTESİ

BAŞVURULAR:

Adaylar, 18 Mart-01 Nisan 2019 tarihleri arasında //www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabileceklerdir. Söz konusu alıma ilişkin giriş koşulları aşağıda belirtilmiştir. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.

BAŞVURU EKRANI AÇILDIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI TELEFONUNUZA İNDİREREK ANINDA BAŞVURULARDAN HABERDAR OLABİLİRSİNİZ.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 14:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cihan
Cihan - 5 yıl Önce

Aferin yine ilkokul mezunu almadınız askere giderkende koyaydınız bu lise yada dengi okulu askere giderken hiç soran yok hiç okuma yazma bilmeyen adamı bile alıyosun askerliyini komando olarak yapan bi insan bekçilik yapamazmı. Neyse allah büyük

fatih
fatih - 5 yıl Önce

açık öğretim diye bişey var devam et liseyi bitir be kardeş hangi devirde yaşıyoruz