Yeni Açılacak Hastanelere 10 Bin Personel Alımı İşte Bu illerde Olacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada yeni açılacak hastanelere personel alımı yapılacağını müjdesini verdi. O iller hangileri belli oldu. Başvuru şartları neler olacak ve tüm detaylar haberde.

Yeni Açılacak Hastanelere 10 Bin Personel Alımı İşte Bu illerde Olacak!

Sağlık Bakanlığı haftalık Bilim Kurulu toplantısında Dünya genelinde ve Türkiye'de koronavirüs tedbirleri ve alınması gereken önlemler yeniden ele alındı. Vaka artışının en çok olduğu il Ankara olarak açıklandı. Ege ve Trakya Bölgelerinde vakalar kontrol altında İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 5 ilde koronavirüs vaka artışı var. Bakan Koca'ya basın mensupları hastanelere personel alımı konusu soruldu. Yeni şehir Hastanelerinin açılması ile buralara personel alımı yapılacağını aktardı. İşte o iller;

HANGİ İLLERDE HASTANE AÇILACAK?

Mersin, Adıyaman, Elazığ, Malatya, Yozgat, Gaziantep, Mardin, Ankara illerinde hastaneler için müjdeli haber geldi. Bakan Koca, Diyarbakır ilinde gerçekleştirilen toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. 6 ilde hastane açılacağını aktardı Bu iller ise şu şekilde olacak. Siirt, Şırnak, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa ve Diyarbakır illerinde bölgedeki tedavi hizmetlerin sağlanası için yeni sağlık birimleri ve hastaneler kurulacak. Şırnak ilinde 500 yataklı hastane kurulacak. 

AÇILACAK ŞEHİR HASTANELERİ;

İLANLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sağlık Bakanı Koca 4 ay önce yapılan atamaları hatırlatarak hastanelerin devreye girmesi ile alım söz konusu olacağını ifade etti. Henüz atama takvimi paylaşılmadı.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvurularda en az 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekli olacak. Kamu haklarından mahrum olmamak, sağlık personeli kadrolarındaki alımlarda eğitim şartlarında sağlık meslek liselerinden, sağlık alanı ile ilgili önlisans yada lisans bölümlerinden mezun olarak KPSS'den puan almış olmaları gerekiyor. İşçi kadrosundaki alımlarda yaş şartı istenilecek. KPSS şartsız alımlar iŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2020, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut 47.
Mahmut 47. - 2 yıl Önce

Temizlik işçi yaş 45 olsun

Mesut Özboy
Mesut Özboy - 2 yıl Önce

Özel hastanelerde çalışan tecrubeli cok personel var yaş şartı olduğu için kamuya geçiş yapamiyorlar.yas sarti 45 olsa özelden bir cok arkadasimiz kamuya geçiş imkani bulabilir..

Ömer gül
Ömer gül @Mesut Özboy - 2 yıl Önce

Alımlar başladığında nasıl haberimiz olur nerden bilgi alırız

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Çalışma kapasitesi olan her vatandaşın basvuru hakkı olmalı

Derya
Derya - 2 yıl Önce

lütfen Sayin Bakanım yaş şartı 45 olsun.bu yaşta iken iş bulamıyoruz evimize geçimimizi saglayamiyoruz