Üniversiteler 250 Personel Alımı Yapacak

Eğitim faaliyetlerine devam etmekte olan devlet üniversiteleri toplam 250 personel alımı yapacak. İşte başvuru şartları ve detayları.

Üniversiteler 250 Personel Alımı Yapacak
Türkiye'nin her bölgesinde ve her şehrinde en az bir devlet üniversitesi bulunmaktadır. Üniversite sayısı oldukça fazla olduğu için Rektörlükler boş bulunan pozisyonların doldurulması için akademik personel alım ilanları yayımlamaktadır. Söz konusu bildiri üniversitenin Rektörlüğü tarafından hazırlanmakta ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurulmaktadır. Yeni yayımlanan ilanlar incelendiğinde eğitim faaliyetlerine devam etmekte olan devlet üniversitelerinin 250 personel alımı yapacağı görülmektedir. Peki hangi üniversite kaç personel alımı yapacak. Detaylar nedir?

Hangi Üniversiteler Personel Alımı Yapacak?

Hitit Üniversitesi
Kocaeli Üniversitesi
Yalova Üniversitesi
Kırıkkale Üniversitesi
Hacettepe Üniversitesi
Selçuk Üniversitesi
Atatürk Üniversitesi
Akdeniz Üniversitesi
Ahi Evran Üniversitesi
Erciyes Üniversitesi
Bozok Üniversitesi
Adnan Menderes Üniversitesi
Sakarya Üniversitesi
Türkiye Ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü
Osmangazi Üniversitesi
Kastamonu Üniversitesi
Marmara Üniversitesi

Yukarıda adı geçen üniversiteler kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 250 akademik personel alımı yapacak. Alımlar akademik personel, doçent ve profesör kadroları için yapılacak. Başvurular üniversitelerin Rektörlükleri aracılığı ile yapılmakta olup yukarıda ki tüm üniversiteler için başvurular başlamıştır. Genel olarak başvurular 5 Kasım, 7 Kasım ve 9 Kasım tarihlerinde sona ermektedir. Hangi üniversitenin kaç personel alacağı, başvuruların ne zaman biteceği, alınacak personellerin hangi pozisyonlarda çalışacağını öğrenmek isteyen adaylar aşağıda ki bildiriyi inceleyebilir.

//euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/Ilan_Menu.aspx?ID=5&lb=Akademik%20Personel

YORUM EKLE