Ulaştırma Bakanı Açıkladı! PTT Gişe Görevlisi ve Büro Memuru Alımı Gelişmesi!

Ulaştırma ve Habercilik Bakanı yaptığı basın toplantısında PTT yeni personel alımı yapılabileceğine ilişkin gelişmeler yaşandı. PTT yeni katılım bankası kuracak fizibilite çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. PTT katılım bankasına çok sayıda gişe görevlisi, büro memuru alımları yapılacak

Ulaştırma Bakanı Açıkladı! PTT Gişe Görevlisi ve Büro Memuru Alımı Gelişmesi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan yeni bir açıklama yaptı. Düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişin bazı konuları değerlendirdi. Yeni açıklamalardan bir tanesi de PTT katılım bankasına yönelik oldu. 

PTT KATILIM BANKASI AÇILACAK

Basın mensuplarının soruları üzerinde yapılan açıklamalarda PTT katılık bankasının kurulup kurulmayacağına yönelik değerlendirmelere ise gerekli çalışmaların devam ettiği aktarıldı. Buna göre PTT'nin elektronik mağaza alanında devam eden PTTem iştiraki firmasına bilişim alanındaki personel alımları hız kazandı. Yeni bir kurum açılmasının ardından KPSS şartı olmadan yada kpss puanı ile katılım bankasında görevlendirilecek personeller alınacak. Bu alımlarda gişe görevlisi, büro memuru, güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi, banka personeli kadrolarında alımlar yapılacak. 

Bilişim alanlarında devam eden ilanlardan bir tanesi de PTTem ve PTTcell'e en az lise mezunu personel alımları yapılacak. PTT kpss şartı olmadan personel alım ilanları ne zaman yapılacağı henüz belli olmadı. PTT Genel Müdürü Bilal Ekşi, 2023 yılına kadar 55 bin personel alımları yapacağını aktarmıştı. Bu ilanlarda 2019 yılı için ne kadar kişi istihdam edileceği henüz belli olmadı. 

Gelişmelerden anında haberdar olmak, sosyal medya siteleri üzerinden bizi takip edebilir ve İşin Olsa Mobil Uygulaması indirerek bildirim alarak haberdar olabilirsiniz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 21:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özge
Özge - 3 yıl Önce

Gişe için sınavdan kaç puan almamız gerekiyor

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Maliye bakanlığı ne zaman alım yapacak

Mehmet tetik
Mehmet tetik - 3 yıl Önce

2011 yılından bu güne kadar güvenlik kartım var.ama nedense heryerde olduğu gibi torpil olmadan biryere giremiyorum fabrikalarda işçi olarak çalışıyorum şu anda asgari ücrete zam geldi diye bizi 70 kişi çıkış verdiler işsizim ısparta.s.d.o.s.b de.

Mehmet tetik
Mehmet tetik - 3 yıl Önce

Neden bende giremiyorum şu s.d o.s.b sine güvenlik görevlisi olarak anlamadım

Madem
Madem - 3 yıl Önce

Madem alım belli olmadı o zaman niye alım var gibi paylaşıyorsun kardeşim ?