Türkiye İhracatçılar Meclisi 10 Uzman Personel Alacak: Sınav ve Başvuru Detayları

Toplamda 10 uzman alımı yapacak olan TİM, başvuru, şartlar ve bilinmesi gereken diğer detaylarla ilgili duyuru yayınladı. En geç 12 Nisan 2019'da başvuru yapılması gerekiyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi 10 Uzman Personel Alacak: Sınav ve Başvuru Detayları

Türkiye’deki ihracatçıların bir araya gelmesini ve uluslararası piyasalarda ülke çıkarlarının korunmasını sağlamak adına faaliyet gösteren TİM, hali hazırda çalışılabilecek en prestijli kurumlardan birisidir. Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreterliği’nde çalışmak üzere toplam 8 Uzman Yardımcısı ve 2 idari memur alımı yapılacak. Sınava katılması gereken adayların sağlaması gereken şartlar şu şekilde:

 • T.C. vatandaşı olmak,

 • Askerlik görevini yapmış, tecil ettirmiş ya da muaf olmak.

 • 18 yaşından büyük olmak.

Uzman Yardımcılığı

Uzman yardımcısı olmak isteyen adayların dört yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerin:

 • Siyasal bilgiler, hukuk, iktisat, işletme, kamu yönetimi, uluslararası ticaret, uluslararası ilişkiler, işletme mühendisliği, matematik, istatistik, ekonometri, endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olması ve KPSS P3’ten en az 70 yapmış olmak ayrıca İngilizceyi iyi derecede bilmek.

 • Uzman yardımcılığı için başvuruda bulunacak adayların İngilizce ya da belirtilen diğer yabancı dillerden en az birisini iyi derecede bildiğini YDS’den aldığı minimum 70 puan ya da ÖSYM tarafından denkliği tanınan bir sınavda aldığı minimum 70 puanla belgeleyebilmesi gerekmektedir.

Daha önce TİM ya da Birlik sınavlarına girip 2 defa elenen adayların tekrar sınava dahil olması mümkün değildir.

İşe alım sınav sonrası gerçekleşecektir. Sınava katılacak adaylar belirtilen işler için girdiği KPSS sınavında aldığı puana göre sıralamaya dahil olacak ve kontenjanın 4 katı kadar kişi en yüksek puandan başlamak üzere sınava çağrılacaktır. Sınava giren adaylar başvuruyu TİM’e posta yoluyla yapacaktır.

Başvuru için Gerekli Belgeler

Şu belgelerin başvuru için TİM’e postalanması gerekmektedir:

 • TİM’den talep edilecek iş talep formu,

 • TCKN yazılı beyanı ve nüfus cüzdanı fotokopisi üzerine doğruluğunu beyan ederim ibareli imza,

 • İki adet vesikalık fotoğraf,

 • Öğrenim belgesi ya da mezuniyet belgesi,

 • KPSS sonuç belgesi,

 • Yabancı dil sınavından alınan puanı gösteren belge,

 • Güncel özgeçmiş.

Adaylar yukarıdaki belgeleri en geç 12 Nisan 2019 saat 17:30’a kadar şahsen, posta yoluyla ya da insankaynakları@tim.org.tr mail adresine iletmek durumundadır. Posta gecikmeleri dikkate alınmayacaktır.

Posta adresi: Dış Ticaret Kompleksi B Blok Kat:2, Çobançeşme Mevkii, Sanayi Caddesi Yenibosna Bahçelievler / İSTANBUL

Sözlü Sınav

Sınavı başarıyla geçen adaylar sözlü sınavda genel kültür, analitik zeka, hal tavır ve davranış gibi hususlarda mülakata alınacaktır. Sözlü sınavdan başarılı olmak isteyen adayların 100 üzerinden en az 50, ortalama 70 puan alması gerekir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 11:25
YORUM EKLE