Türk Standardları Enstitüsü ( TSE ) kamu Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Türk Standardları Enstitüsü yayımladığı ilana göre bünyesine kamu personeli alacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilana göre başvuruların devam etmesi ile birlikte artık başvurularda son günlere gelindi. Alım şartları ve diğer detaylar haberimizin devamında yer alıyor.

Türk Standardları Enstitüsü ( TSE ) kamu Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Geçtiğimiz haftalarda Duyurusu Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre Türk Standardları Enstitüsü ( TSE ) bünyesinde bulunan personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda sözleşmeli olarak Bilişim personeli alacak. Yayımlanan Kamu Personeli Alımı ilanına göre adaylardan bazı nitelikler aranacak ve bu nitelikler doğrultusunda adaylar başvurularını tamamlayabileceklerdir. Buna göre adaylara 2016 yılı kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna göre Giriş sınavı yapılacak ve adayların başarı seviyesine göre 10 kişi boş olan pozisyonlara yerleşebileceklerdir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Türk Standardları Enstitüsü sözleşmeli bilişim personeli alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Fakültelerin dört yıllık eğitim veren bölümleri olan bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmaları veya YÖK tarafından onaylanmış olan yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları, Kamu haklarından mahrum bulunmamaları gerekmeketdir.

Ayrıca adayların yapılacak sınava katılabilemleri için sıralamalarını belirleyecek olan KPSS ve YDS niteliklerinide taşımaları şarttır. Buna göre adaylardan, ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dİl Sınavından İngilizce dilinden puan almış olmaları ve 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gereklidir. Adayların KPSS puanınn %70 i ve YDS sınavının %30 u esas alınarak sıralama yapılacak ve sıralama sonucuna göre adaylarda Giriş sınavı yapılacaktır.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Adaylar başvurularına 05 Mart 2018 tarihi ile başlamasının ardından artık başvurularda son günlere gelindi. Adaylar başvurularını yukarıdaki başvuru şartlarına göre en geç 26 Mart 2018 tarihine kadar saat 23:59 a kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Buna göre başvurular TSE resmi internet sayfası olan (www.tse.org.tr) adresi üzerinden elektornik ortamda Başvuru Sistemi üzerinden doldurmak sureti ile yapılacaktır. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE