Türk Hava Yolları Pilot Alımı Yapıyor

Türk Hava Yolları kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere pilot alımı yapmaya devam ediyor. İşte başvuru süresi ve detayları.

Türk Hava Yolları Pilot Alımı Yapıyor
Türk Hava Yolları, Türkiye başta olmak üzere dünyanın dört bir yanına sefer düzenleyen ve adını tüm dünyaya duyurmuş kaliteli hava yolu şirketlerinden bir tanesidir. Türk Hava Yolları diğer firmalara oran ile müşteri hizmetlerine ve ilişkilerine oldukça önem vermekte olup müşterilerin madur olmaması için elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışmaktadır. Bu sebepten ötürü diğer firmalara göre daha fazla yolcu taşımacılığı yapan Türk Hava Yolları yeni alınan ve eski uçaklarda görev yapmak üzere pilot alımı yapmaya devam ediyor. Peki pilot alımları nasıl yapılıyor? Detaylar nedir?

Alınan Pilot Türleri

Türk Hava Yolları diğer uçak firmaları gibi emekli pilot asker alımı ya da tecrübeli asker alımının yanı sıra dinamik ve genç kişileri eğiterek onları da kendi bünyesinde istihdam etmesini sağlamaktadır. Bu kapsamda Türk Hava Yolları;

Tecrübeli Pilot
Tecrübesiz Pilot
Eğitilmek Üzere Pilot
İkinci Pilot

Yukarıda belirtilen pilot türleri için Türk Hava Yolları çok sayıda alım yapmaya devam etmektedir. Yine diğer firmalar gibi interaktif iş ilanları sitesi aracılığı ile ilanları yayımlamak ve başvuruları kabul etmek yerine resmi internet sitesi aracılığı ile boş kadroları duyuran ve buradan başvuruları kabul eden Türk Hava Yollarının pilot alım ilanına başvurmak isteyen adayların aşağıda ki linki takip etmesi gerekmektedir.

//www.turkishairlines.com/tr-tr/pilot-alimlari

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yıldız korkmaz
Yıldız korkmaz - 5 yıl Önce

Oglum tecrubesız tipsiz pilot adayı thy nin tüm sınavlarını bsşarıyla gectı mülakat 15temmuz öncesi mart ayında yapıldı mülakatta hiç bir bilgi testı yapılmaksızın olumsuz yanıt verıldı bilinfigi üzere ikinci mülakat için thy kuralları geregı 6ay gecmesı gerekır dendı eylul ayında 6ayımızı doldurduk ben bır anne olarak oglumu zor şartlarda okutup pilot yaptım başka patamız olmadıgı için tıp egıtımını aldıramadm diger firmalara müracat edemiyoruz thy maaşından tıp egıtımını verıp parasını kesmektedır thy nezaman oglumu cagıracak diye bekliyoruz. Ben anne olarak ogluma dedtek verıyorum ama bizim cocuklarımız nezaman cagrılıp görrve başlatılcak merak edıyorum