Türk Hava Yolları 2020’de Personel Alacak !

2020 yılında 10 Ocak tarihinde THY bünyesinde çalıştırılmak üzere hostes ve teknik ekip personeli alımı yapılacaktır. Alımlarla ilgili detaylar için haberimizi ziyaret ediniz.

Türk Hava Yolları 2020’de Personel Alacak !

2020 yılında personel alımı yapacak hava yolu firmalarından biri de THY oldu. 10 Ocak tarihine kadar başvuruların yapılacağı ilanda alımlar hostes ve teknik ekip şeklinde gerçekleşecek.

THY kabin hostesi ve teknik ekip anlamında personel alımı yapacağını duyurdu. Özellikle de Yeni İstanbul Havalimanının açılmasının ardından personel ihtiyacının arttığını bildiren hava yolu şirketi, çok sayıda insanı istihdam etmeye hazırlanıyor.

Uluslararası Ofislere Eleman Alımı Yapılıyor

THY yalnızca ülkemizden iş ilanı açmadı. Aynı zamanda uluslararası ofisleri için de personel arayışında. Bu ilana başvuru yapacak kişilerin Türkiye ikametli olmaması, söz konusu ülkede kalıcı oturma izninin bulunması önemli. Ayrıca İngilizce ve bulunulan ülkenin dilini biliyor olmak da diğer önemli bir kıstas. Kabin memurluğu için ise en önemli kriterler şöyle;

1 Ocak 1989 ile 31 aralık 1999 yılları arasında doğmak,

1.60 ile 1.80 arasında boya sahip olmak,

İyi derecede İngilizce biliyor olmak,

Üniformanın görünecek yerlerinde pricing ya da dövme olmaması,

En az lise mezunu olmak,

Adli herhangi bir suç işlemeli olmak, sicil kaydının olmaması

Daha önce herhangi bir havayolu şirketinden sağlık ya da disiplinsizlik sebebi ile ayrılmamış olmak

Dağlık durumunun uçuşa elverişli olması

Tüm şartları taşıyan adaylar önce online yetenek testine sahip tutulacak. Mülâkat sonrasında evrakların tamamlanması istenecek ve istihdam gerçekleşecektir.

YORUM EKLE