TÜBİTAK SAGE ve TÜSSİDE 195 Personel Alımı İlanı Yayımlandı! KPSS Yok ve En Az Lise

TÜBİTAK personel alımı ilanı yayımlandı. KPSS Şartı olmadan 195 Personel Alımı Yapılacak olup kontenjan dağılımı haberde.

TÜBİTAK SAGE ve TÜSSİDE 195 Personel Alımı İlanı Yayımlandı! KPSS Yok ve En Az Lise

TÜBİTAK personel alımı yapacak. Az Önce Yayımlanmış olan Personel Alımı ilanına göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda 2 Birimine görevlendirmek üzere 195 Personel Alımı yapılacağını bildirdi. Bu kapsamda yayımlanan ilan için adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmıyor olup adaylardan aranan diğer nitelikler ve kontenjan dağılımı haberde.

TÜBİTAK 195 Personel Alımı Yapacak!

TÜBİTAK yayımladığı 3 Nisan 2023 tarihli yeni ilanına göre SAGE ve TÜSSİDE birimlerinde görevlendirilmek üzere 195 Personel alımı yapılacak. Alımlar " Araştırmacı, Teknik ve Destek Personeli, Ar-Ge Teknisyeni, Usta " kadrolarında personel alımı gerçekleştirilecek.

TÜBİTAK SAGE 183 Personel Alımı Kontenjanları:

  • 132 Araştırmacı,
  • 3 Teknik ve Destek Personeli,
  • 38 Ar-Ge Teknisyeni,
  • 10 Usta,

TÜBİTAK TÜSSİDE 12 Personel Alımı Kontenjanları:

  • 12 Araştırmacı,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Öncelikle belirtmek gerekirse alımlar KPSS siz yapılacak. KPSS siz Personel alımları Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Bu yönde,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamaki Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gibi şartlar aranacak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TÜBİTAK Personel Alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştır. Yayımlanan resmi gazete ilanına göre başvurular sadece Online yapılacak.

Son Başvuru Tarihi: 02 Mayıs 2023

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2023, 09:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eslin tuglu
Eslin tuglu - 6 ay Önce

Bizde eşimle ünv mezunuyuz ama issiziz işe çok ihtiyacımız var lütfen artık bizede geri dönüş yapılsın her yere cv atıyoruz ama dönen olmuyor

songül
songül - 6 ay Önce

Kendime her konuda güeniyorum ve öğrenmeye açığım iş arıyorum yardımlarınıız beklerim

Uzman
Uzman - 5 ay Önce

Binlerce genetik bio medikal mühendisi var hepsi boşta geziyo bu çocukları neden okuttunuz özel sektörde iş imkanı sıfır devletin aldı 10 kişiyi geçmiyo yıllık oysa binlerce mezun var güya geceğin mesleği.

Özlem Çelik
Özlem Çelik - 5 ay Önce

İyi günler bende iş arıyorum üni mezunuyum lütfen degerlendirin

FİLİZ TOSUN
FİLİZ TOSUN - 5 ay Önce

BAŞVURULAR NERDEN ALINIYOR İLANDA YAZMIYOR

Alter
Alter - 5 ay Önce

Tübitat sitesinde böyle bir ilan yok