TÜBİTAK SAGE KPSS Siz 35 Personel Alım İlanı Yayımladı

TÜBİTAK Personel alımı için ilan yayımladı. KPSS şartı olmaksızın Ankara ilinde görevlendirmek üzere 35 kişi alacak. Alım alanına göre dağılım ve şartlar şöyle.

TÜBİTAK SAGE KPSS Siz 35 Personel Alım İlanı Yayımladı

TÜBİTAK Personel Alımı için ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Kısmi Süreli Aday Araştırmacı alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda alımlar Ankara ilinde yapılacak olup toplamda 35 kişilik kadro ile personel alımı yapılacak.

ALIM YAPILACAK ALANLAR:

  • Güç ve analog elektronik devre tasarımları, sensör başarım analizleri, RF devre ve anten tasarımı, sayısal tasarım ve test sistemleri faaliyetlerinde görevlendirilmek üzere 8 Kısmi Süreli Aday Araştırmacı istihdam edilecektir.
  • Boyutsal kalite kontrol faaliyetlerinde görevlendirilmek üzere 1 Kısmi Süreli Aday Araştırmacı istihdam edilecektir.
  • Optik tasarım, optik ve elektro-optik bileşen seçimi, radyometrik hesaplamalar, elektro-optik testler, opto-mekanik hizalama ve optik bütünleme faaliyetlerinde görevlendirilmek üzere 3 Kısmi Süreli Aday Araştırmacı istihdam edilecektir.
  • Uçuş testleri, platform entegrasyon, sertifikasyon, veri toplama, telemetri sistemleri ve uydu haberleşme faaliyetlerinde görevlendirilmek üzere 1 Kısmi Süreli Aday Araştırmacı istihdam edilecektir.
  • Uçuş mekaniği, uçuş başarımı, modelleme ve benzetim faaliyetlerinde görevlendirilmek üzere 3 Kısmi Süreli Aday Araştırmacı istihdam edilecektir.
  • Yazılım mimari tasarım, benzetim, gömülü sistem yazılımları, yazılım test konularında görevlendirilmek üzere 12 Kısmi Süreli Aday Araştırmacı istihdam edilecektir.
  • Yer testleri faaliyetlerinde görevlendirilmek üzere 2 Kısmi Süreli Aday Araştırmacı istihdam edilecektir.

KPSS ŞARTI ARANMIYOR!

TÜBİTAK bünyesine alımını yapacağı personel adaylarından KPSS şartı aramıyacak. Ancak adayların İngilizc Yabancı dil sınavlarından aşağıdaki belirtilen puan türünden puan sahibi olmaları gerekmektedir.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

TÜBİTAK adaylardan genel olarak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Ayda en az 3 (3*8 saat = 24 saat), en fazla 10 (10*8 saat = 80 saat) gün görev yapmasına engel bir durumu olmamak gibi nitelikler aranacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

TÜBİTAK personel alımı için başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başladı. Bu kapsamda adaylar başvurularını en geç 21 Eylül 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece “kariyer.sage.tubitak.gov.tr” adresi üzerinden yapılacaktır. İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE