TÜBİTAK SAGE 172 Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor! KPSS Şartı Olmadan

TÜBİTAK geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilana göre bünyesinde bulunan personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı alanlarda toplamda 172 kişilik kadro ile alım yapacağını belirtmişti ve başvurularda artık son günlere gelindi. İşte detaylar.

TÜBİTAK SAGE 172 Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor! KPSS Şartı Olmadan

TÜBİTAK geçtiğimiz günlerde bünyesindeki personel eksikliğini gidermek amaçlı farklı alanlarda personel alımı yapacağını belirtmişti. Duyuru 08 Mart 2018 tarihinde yapılmış olup adaylar başvurularına başlamışlardı. Ancak başvuruların devam etmesi ile birlikte artık başvurularda son günlere gelindi. Buna göre TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü ( SAGE ) bünyesine 172 kişilik boş pozisyon ile alım gerçekleştireckek.

BOŞ POZİSYONLAR NELERDİR?

TÜBİTAK SAGE bünyesine , Araştırmacı, Teknik Destek Personeli ve Teknisyen pozisyonlarında alım yapacak Buna göre söz konusu olan ilanlar için, Araştırmacı Pozisyonunda 138, Teknisyen Pozisyonunda 32 ve teknik Destep Pozisyonunda ise 2 kişi olmak üzere toplamda 172 kamu personeli alımı yapacak. Teknisyen ve Teknik Destek pozisyonlarında alımlar Ankara için geçerli olup, Araştırmacı pozisyonunda hem Ankara ve hem Eskişehir illeri için boş pozisyonlar vardır. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

TÜBİTAK SAGE personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, İlgili Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, Lisans öğrenimini, süresi içinde ya da normal öğrenim süresinden en fazla bir eğitim öğretim yılı gecikmeli bitirmiş olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak ve Yapılan İngilizce sınavlarından geçerli not almış olmak şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilirler. Ayrıca adaylardan pozisyonuna göre özel niteliklerde aranmakta olup bununila ilgili detayları aşağıda sizlere paylaşacağımız bağlantılar sayesinde ulaşabileceksiniz.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Adaylar başvurularına ilanın yayım tarihi olan 08 Mart 2018 tarihi itibari ile başlamışlardı. Buna göre başvurular en geç 29 Mart 2018 tarihine kadar yapılması şarttır. Adaylar başvurularını son başvuru gününe kadar saat 17:00 a kadar  “kariyer.sage.tubitak.gov.tr” adresine kayıt olarak sistem üzerinde bulunan İş Başvuru Sistemi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Bunun dışında yapılacak herhangi bir başvuru yöntemi geçerli sayılmayacaktır. İlanların tam metnilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Teknik Destek Personeli

Araştırmacı

Teknisyen

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem aktekin
Adem aktekin - 6 yıl Önce

Nasıl basvuru yapabilirim