TÜBİTAK Nisan Ayı 181 KPSS siz Personel Alımı Yapıyor!

TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 181 kişilik boşluk ile personel alımı yapacak. Başvuru şartları ve alım kadroları haberimizde.

TÜBİTAK Nisan Ayı 181 KPSS siz Personel Alımı Yapıyor!

TÜBİTAK personel alımı yapacağını belirtti. Yayımlanmış olan ilanlara göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 181 kişilik boş kadro ile Personel alımı yapılacağını bildirdi. KPSS siz Personel alımları için başvuru süreci başlamış olup haber detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. Peki TÜBİTAK personel alımı kadroları nelerdir? Kimler başvuru yapabilir?

181 Personel Alımı Yapılacak!

TÜBİTAK yayımladığı farklı 5 ilana göre toplamda 181 kişilik kadro ile Personel Alımı yapılacak. Bu kapsamda alımlar,

  • TÜBİTAK SAGE,
  • TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü,
  • TÜBİTAK BİLGEM,
  • TÜBİTAK MAM kimyasal Teknoloji Enstitüsü,

Bu kapsamda alımlar, Kısmi Süreli proje Personeli ( Aday Araştırmacı ), Ar-Ge Personeli ( Araştırmacı ), Ar-Ge Personeli ( Araştırmacı Teknisyen ) kadrolarında alım yapılacak.

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

TÜBİTAK personel alımı başvuruları için adaylardan " Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Yapılcak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılmış olan Yabancı dil sınavlarından puana sahip olmak ve alım kadrosuna göre Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak " gereklidir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

TÜBİTAK Personel alımları İnternet üzerinden şahsen TÜBİTAK resmi internet adresi üzerinden yapılacak. Başvurular 26 Nisan ve 18 Mayıs 2021 tarihlerine kadar yapılacak. Söz konusu ilanlar hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

TÜBİTAK SAGE 77 Personel Alımı

TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü 12 Personel Alımı

TÜBİTAK BİLGEM 70 Personel Alımı

TÜBİTAK BİLGEM 15 Personel Alımı

TÜBİTAK MAM kimyasal Teknoloji Enstitüsü 7 Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2021, 13:15
YORUM EKLE