TÜBİTAK Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu 284 Personel Alımı Yapıyor! KPSS Şartı Yok

TÜBİTAK yeni personel alım ilanı yayımladı. Mevcut alım sayısı 142 idi ancak yayımlanan son ilana göre 142 kişi alınacağı belirtildi ve toplamda alım sayısı 284 oldu! İşte detaylar.

TÜBİTAK Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu 284 Personel Alımı Yapıyor! KPSS Şartı Yok

TÜBİTAK bünyesinde bulunan personel ihtiyacını gidermek için farklı ilanlar ile bünyesine 284 personel alımı yapacağını belirtti. Bu yönde ilanlar yayımlandı ve adaylar başvurularına başlayabilecekler. Ayrıca söz konusu alımlar için adaylardan KPSS şartı aranmıyor. Toplamda 284 kişilik boşluk ile alım yapılacak ve bu ilanlara Lise Mezunu, Ön Lisans mezunu veya lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekler. 

İşin Olsa ekibi olarak sizlerle alım yapılacak pozisyonlar, Başvuru şartları ve Başvuru bilgileri hakkında detayları paylaşacağız. Bu bağlamda TÜBİTAK farklı pozisyonlarda 284 personel ve memur alımları yapacak. İşte ilanlar hakkında detaylı bilgiler.

TÜBİTAK PERSONEL ALIMI DETAYLARI:

TÜBİTAK geçtiğimiz günlerde bünyesine 142 personel alımı yapacağını ilan etmişti. Ardından hemen sizleri bilgilendirmiştir. Ancak bugün yayımlanan yeni bir ilana göre 142 kişilik kadro ile yeni personel alımı yapacağını belirtti. Bu bağlamda TÜBİTAK toplamda 284 kişilik boşluk ile personel alımı yapacak. 

Alım yapılacak Pozisyonlar: Araştırmacı, Teknisyen, Ar-Ge teknisyeni, Ar-ge Personeli, Uzman, Uzman yarcımsıcı, Memur, Koruma memuru, Şoför gibi pozisyonlar için, Ankara ve Gebze illerinde alım yapılacak.

Hangi Birimler Alım Yapıyor: BÜTİTAK BİLGEM BTE, TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü, ÜBİTAK MAM İdari ve Mali İşler Başkan yardımcılığı, TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı, TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü ( SAGE ), TÜBİTAK Ulusal Motoroloji Enstitüsü, uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü ve marmara Araştırma Merkezi bünyelerine toplamda 284 personel alacaklar.

Lise, Ön lisans ve Lisans Mezunu Alımlar var: TÜBİTAk yukarıdaki birimlerine toplamda 284 personel alımları yapacak olup adaylardan istenen mezuniyet şartları Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu seviyesindedir. Bu yönde TÜBİTAK Ulusal Motoroloji Enstitüsü, uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü ve marmara Araştırma Merkezi bünyesinde görevlendirmek üzere, 4 Memur ( Koruma ) 2 Şoför, 1 Memur ve 1 teknisyen kadrolarında en az lise mezunu adaylar alacak. Bu ilana başvurular İŞKUR üzerinden yapılacaktır. Diğer birilere ise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL ŞARTLAR NEDİR?

TÜBİTAK personel alımlarında adaylardan bazı nitelikler karşılığında personel alımı yapacağını belirterek bunları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Lise, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak, Belirtilen pozisyonlardaki özel şartları ( eğitim ve pozisyona belirtilen deneyim ) taşımak, Sağlık açısından görevini yapmasına herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Ekip çalışmasına yatkın olmaki Yoğun iş yükünü kaldırabilecek olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Belirtilen yabancı dil seviyesinde ingilice dilinden puan almış olmak gibi nitelikler aranır.

BAŞVURULAR İŞKUR VE TÜBİTAK SİSTEMİ ÜZERİNDEN!

TÜBİTAK personel ve memur alım ilanlarına başvuru yapacak olan adaylar başvurularını farklı platformlar üzerinden yapacaklardır. Bu bağlamda Lise mezunu olan pozisyonlar için başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılıyorken diğer birmlere olan başvurular ise, https://kariyer.sage.tubitak.gov.tr/UI/AnaSayfa.aspx?ReturnUrl=%2f adresi üzerinden İnternet üzerinden alınacaktır. Aşağda ilgili ilanlar hakkında sizlere detaylı bilgi paylaşıyoruz.

TÜBİTAK KPSS Olmadan Kadrolu 142 Personel ve Memur Alımı İlanı Detayları

TÜBİTAK BİLGEM BTE 142 Personel Alım İlanı Detayları

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 12:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Maliye Bakanlığı niye alım yapmıyor