TÜBİTAK KPSS'siz 28 Personel Alım İlanı Yayımlandı! Kimler Başvuru Yapabilir?

TÜBİTAK personel alımı için ilan yayımladı. KPSS şartı olmadan 28 kişilik boşluk ile personel alımı yapılacak. İşte şartlar ve ilanın detayları.

TÜBİTAK KPSS'siz 28 Personel Alım İlanı Yayımlandı! Kimler Başvuru Yapabilir?

TÜBİTAK personel alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanmış olan ilana göre TÜBİTAK bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 28 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacak. Ayrıca adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmayacak. Bu kapsamda TÜBİTAK proje kapsamında Araştırmacı Teknisyen alımı yapacak. Peki adaylardan hangi şartlar aranacak?

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

TÜBİTAK 28 personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin iilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği bulunan yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak ve ÖSYM taraından yapılmış olan Yabancı Dİl Sınavından puan almış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

TÜBİTAK personel alımı başvuruları en geç 09/10/2019 tarihi saat 17:00’a kadar yapılması gerekmektedir. İlana başvuruda bulunmak için "www.uzay.tubitak.gov.tr" adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE