TÜBİTAK KPSS Siz 2 Şehirde Personel ve Destek Personeli Alımı İlanı Yayımlandı!

TÜBİTAK personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen duyuru ile TÜBİTAK bünyesine KPSS siz personel alacak. Kontenjan dağılımı ve şartları haberde.

TÜBİTAK KPSS Siz 2 Şehirde Personel ve Destek Personeli Alımı İlanı Yayımlandı!

TÜBİTAK personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi Gazetede 4 Ekim 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda KPSS Siz Personel Alımı yapılacak. Buna göre Alımlar TÜBİTAK Genel Sekreter Yardımcılığı Gebze Bünyesine yapılacak. Bu kapsamda adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

TÜBİTAK Genel Sekreter yardımcılığı biriminde istihdam edilmek üzere;

  • 1 İşyeri Hekimi,
  • 2 Teknik ve Destek Personeli (İş Güvenliği Uzmanı),

alımı yapılacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

TÜBİTAK personel alımı başvurusu için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Auyrıca KPSS siz Personel alımı için adayların mesleki tecrübe şartlarını sağlıyor olmaları gereklidir.

İşyeri Hekimi Alımı Şartları:

Tıp Fakültesi mezunu olmak ve Devlet Hizmet Yükümlülüğünü tamamlamış ve 2 yıl işyeri hekimi olarak çalışmış olmak (Adaylardan tecrübelerine ilişkin İSG Katip Sözleşmesi talep edilecektir)

Teknik ve Destek Personeli (İş Güvenliği Uzmanı) Alımı Şartları:

Mühendislik bölümleri, Teknik Eğitim Fakültesi bölümleri, Fizik, Kimya, Biyoloji veya İş Sağlığı ve Güvenliği Programı bölümlerinden herhangi birini bitirmiş olmak ve İş sağlığı ve güvenliği alanında en az 3 (üç) yıl mesleki tecrübe sahibi olmak (Adaylardan tecrübelerine ilişkin İSG Katip Sözleşmesi talep edilecektir).

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

TÜBİTAK Personel alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 25 Ekim 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadec TÜBİTAK resmi İnternet adresi üzerinden yapılacak.

İLANIN TAM METNİ:

YORUM EKLE