TÜBİTAK KPSS şartı Olmadan Personel Alımı Yapıyor

TÜBİTAK yayımlamış olduğu ilanına göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı toplamda 15 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacağını belirtti. Alım şartları ve başvuru bilgileri şöyledir.

TÜBİTAK KPSS şartı Olmadan Personel Alımı Yapıyor

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 26 Ocak 2018 tarihli yayımlanan ilana göre TÜBİTAK bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere toplamda 15 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacağını belirtti. Ayrıca TÜBİTAK alım yapacağı bu kadrolar için adaylardan Kamu Personeli Seçme SInavı şartı aramıyacaktır. Alımlar Ankara ili için geçerlidir. Peki kimler başvuru yapabilir? Başvurular ne zaman yapılacak? Bu bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

TÜBİTAK personel alım ilanına başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilirler. Buna göre TÜBİTAK adaylardan, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Lisans öğrenimini, süresi içinde ya da normal öğrenim süresinden en fazla bir eğitim - öğretim yılı gecikmeli bitirmiş olmak ve İngilizce yabacı dil sınavından gerekli sınavlardan puan almış olmak nitelikler iaranacaktır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

TÜBİTAK alım yapacağı kadrolar içni adaylardan başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte yani bugün ( 16 Ocak 2018 ) tarihi itibari ile almaya başlayacak. Buna göre adaylar başvurularını en geç 16 Şubat 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular son başvuru günü en geç 17:30 a kadar “www.tubitak.gov.tr” adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar Buraya Tıklayarak detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 00:31
YORUM EKLE