TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 61 Personel Alım İlanı Yayımlandı!

TÜBİTAK yayımlamış olduğu ilanda 61 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacağını belirtti. Adaylardan KPSS şartı aranmayacak. Başvuru Şartları Nedir? Başvurular ne zaman yapılacak? İşte detaylar.

TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 61 Personel Alım İlanı Yayımlandı!

TÜBİTAK personel alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanmış olan ilana göre TÜBİTAK bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda işçi personel alımı yapacağını ilan etti. Adaylardan bazı nitelikler aranmakta olup bu nitelikleri taşıyan adayların başvuruları kabul edilecektir. Ayrıca yayımlanmış olan ilana göre adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı Şartı aranmıyor.

ALIM POZİSYONLARI NEDİR?

TÜBİTAK iki farklı ilan yayımladı. Buna göre TÜBİTAK BİLGEM İLTAREN 38 kişilik boş kadro ile Araştırmacı/Teknik ve Destek Personeli Alacak. Bir diğer ilana göre ise, TÜBİTAK BİLGEM YTE 23 kişilik boş kadro ile Geçici/Daimi proje kapsamında Araştırmacı alacağını belirtti. İlgili alımlar Ankara ili için geçerli olup başvuru şartları alağıdaki gibidir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

TÜBİTAK 61 personel alımı için adaylardan genel olarak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak ve kamu hakları yasaklanmamış olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir bulaşıcı hastalığı veya akıl rahatsızlığı bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Lisans düzeyinde mezun olmuş olmak ve belirtilen eğitim niteliklerini taşımak ve Yapılmış olan Çeşitli İngilizce sınavlarından ilanda belirtilen seviyede puan almış olmak gibi nitelikler aranıyor. Diğer özel niteliklere ve detaylara ilanların tam metinlerini inceleyerek ulaşabilirsiniz.

BAŞVURULAR:

Söz konusu ilana başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 14 Mart 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Adaylar başvurularını son başvuru günü en geç 17:00 a kadar "www.bilgem.tubitak.gov.tr" adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir. İlanların tam metinlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

TÜBİTAK BİLGEM İLTAREN 38 Personel Alım İlanı

TÜBİTAK BİLGEM YTE 23 Personel Alım İlanı

YORUM EKLE