TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 60 Personel Alımı Yapılacak!

TÜBİTAK KPSS'siz personel alımı ilanı yayımlandı. BİLGEM Ankara'da görev almak üzere farklı unvanlarda toplamda 60 personel alımı yapılacak. KPSS'siz personel alımı ilanına başvuru şartları ve başvuru detayları haberimizde..

TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 60 Personel Alımı Yapılacak!

TÜBİTAK farklı unvanlarda 60 personel alımı yapıyor. Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü'nden yapılan personel alım ilanı ile farklı unvanlarda çok sayıda bilişim personeli alınacak. TÜBİTAK memur alım başvuru şartları belli oldu.

HANGİ UNVANLARDA ALIM YAPILACAK?

TÜBİTAK AR-GE personeli pozisyonunda 30 Yazılım geliştirme uzmanı, 5 Dijital Dönüşüm Uzmanı, 2 CBS Yazılım Geliştirme Uzmanı, 4 Kalite Güvence ve Süreç İyileştirme Uzmanı, 4 İş Zekâsı Uzmanı, 5 İş Analisti, 3 Yazılım Eğitmeni, 2 Sistem Yöneticisi, 3 Teknisyen olmak üzere toplamda 60 kişilik personel istihdamı yapılacak.

Yazılım geliştirme uzmanı başvurularında adayların Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları istenilmektedir. Analiz, tasarım, kodlama, doğrulama gibi işlerde görev alacak olan bu personellerin başvuru kılavuzunda belirtilen yetkinliklere sahip olması istenilmektedir.

Dijital Dönüşüm Uzmanı adaylarının Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği bölümleri mezunu olması gerekiyor. Dönüşüm planlama dijital politika geliştirme projeleri çalıştırmalarında görev alacaklar.

CBS Yazılım Geliştirme Uzmanı adaylarının analiz, tasarım, kodlama, doğrulama faaliyetlerinde görev alacakları belirtildi. İlan detaylarında biletilen eğitim mühendislik bölümlerinden mezun olabilecek durumda olmaları yeterli olacaktır.

CBS Analisti / Uzmanı personelleri Coğrafi veri analizi ile coğrafi veriler üzerinde çalışacaklar. Adayların Mühendislik fakültelerinin Geometri, Harita, Jeodezi ve Fotogrametri, Jeofizik, Jeoloji, Maden, Peyzaj, İnşaat, Çevre, Mimarlık mühendisleri veya Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun olmaları istenilmektedir.

Kalite Güvence ve Süreç İyileştirme Uzmanına başvuracak olanların ise Bilgisayar, Yazılım, Elektrik-Elektronik, Bilgisayar Bilimi, Bilgisayar ve Enformatik, İstatistik, Matematik mühendislerinden veya Matematik, İstatistik ve Bilgisayar bölümlerinden birinden mezun olmak gerekiyor.

GENEL ŞARTLAR

Erkek adayların başvuru tarihi itibari ile askerliğini tamamlamış yada tecil ettirmiş olmaları gerekiyor. Adayların kamu haklarından mahrum edilmemiş olmaları, görevini yapmaya engel bir sağlık durumlarının bulunmaması, adayların taksirli suçlar hariç olmak üzere 6 aydan fazla hapis cezası almamış olmak, 667 sayılı KHK kapsamında belirtilen milli güvenliğe karşı oluşmalarla irtibatı bulunmamak şartları bulunmaktadır. Adayların başvuru yapacakları alanda tecrübesi bulunması istenilmektedir. 4,00 üzerinden en az 2,50 Ağırlıklı mezuniyet puanına sahip olmaları gereklidir, Ayrıca Yabancı Dil puanları için kılavuzda belirtilen şartları taşımaları gerekiyor.

BAŞVURU SÜRECİ

Adayların TÜBİTAK internet sitesi üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor. Son başvuru tarihi 20 Nisan 2018 tarihine kadar sürecek. Adaylar sadece 1 pozisyon için başvuru yapabilecek. Alım yapılacak unvan için 5 katı kadar aday mülakata çağıralacak.

Başvuru kılavuzu için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 20:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatan sevdalısı
vatan sevdalısı - 4 yıl Önce

tübitaka güvenlik alımında kpps puanı elliye düşsün ihtiyacı olan bizim gibı yigitlerin yolu açılsın.torpille gelen degil yüriğle gelen bizleri alın.yaş şartıda otuz sekiz olsun.