TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 3 Birimine Kadrolu 71 Personel Alım İlanı

TÜBİTAK Personel alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilana göre 3 farklı birimine kadrolu olarak 71 personel alımı yapılacak. Şartlar ve detaylar haberde.

TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 3 Birimine Kadrolu 71 Personel Alım İlanı

TÜBİTAK Personel Alımı ilanı yayımladı. 71 kişilik boş kadro ile personel alımı yapılacak olup adaylardan KPSS Şartı aranmayacaktır. Bu doğrultuda TÜBİTAK4 farklı ilan yayımladı ve alımlar farklı kadrolarda yapılacak. Peki alım yapılacak kadrolar nelerdir? Kimler başvuru yapabilecek?

ALIM YAPILACAK BİRİMLER VE KADROLAR:

TÜBİTAK RUTE ( Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü ): 21 Ar-Ge Personeli ( Araştırmacı Teknisyen ) ve 41 Kısmi Süreli Proje Personeli ( Aday Araştırmacı ) olmak üzere toplamda 62 personel alacak.

TÜBİTAK Genel Sekreterlik: 8 uzman Yardımcısı - Uzman alımı yapılacak.

TÜBİTAK TBAE ( Temel Bilimler Araştırma Enstitüsü ): 1 Uzman Yardımcısı / Uzman pozisyonunda alım yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NE OLACAK?

TÜBİTAK yukarıdaki pozisyonlarda ve birimlerine kadrolu personel alımı yapacak olup adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre pozisyonun gerektirdiği nitelikleri taşıyor olmak ve yapılan İngilizce sınavından puan almış olmak" şartı aranacak.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

TÜBİTAK Personel alımı başvuruları sadece İnternet ortamında yapılacak. Bu kapsamda adaylar başvurularına 7 Haziran 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 28 Haziran 2021 tarihine kadar başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular TÜBİTAK resmi internet üzerinden yapılacaktır. İlgili ilanlar hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

TÜBİTAK RUTE 21 Personel Alım İlanı

TÜBİTAK RUTE 41 Personel Alım İlanı

TÜBİTAK Genel Sekreterlik 8 Personel Alımı ilanı

TÜBİTAK TBAE ​​​​​​​ 1 personel Alımı İlanı

YORUM EKLE