TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 24 Kamu Personeli Alacak

TÜBİTAK en son yaptığı duyurusuna göre bünyesine farklı nitelik ve pozisyonlarda toplamda 24 personel alımı gerçekleştirecek. Peki adaylardan hangi şartlar aranacak ve başvurular ne zaman? İşte ilanın detayları.

TÜBİTAK KPSS Şartı Olmadan 24 Kamu Personeli Alacak
TÜBİTAK 13 Şubat 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinde bulunan personel ihtiyacını gidermek amaçlı farklı pozisyon ve niteliklerde toplamda 24 kamu personeli alıyor. Alımlar Ankara ilinde yapılacak. TÜBİTAK yaptığı duyurusuna göre adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramıyacak. Ancak ilana sadece Lisans mezunları başvuruda bulunabilir. Alım yapılacak birim ise, TÜBİTAK Çağrılı Destek Programları Başkanlığı dır. 

Başvuru yapacak adaylardan, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık durumu söz konusu olmaması, affa bile uğramış olsa herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, askerliğini tamalamış veya en az bir yıl tecil ettirmiş olmak, Ağırlıklı lisans mezuniyet not ortalaması 4’lük sistemde en az 2,50 olmak, Lisans öğrenimini, süresi içinde ya da normal öğrenim süresinden en fazla bir eğitim -öğretim yılı gecikmeli bitirmiş olmak, İngilizce yeterliliğini KPDS, ÜDS, YDS, TOEFL IBT, TOEFL CBT, TOEFL PBT sınavlarının birinden yeteneğini kanıtlamış olmak ( gerekli puan lara ilanın tam metinden ulaşabilirsiniz) şartları aranacaktır. Bu şartlara uygun personel adaylarının başvuruları kabul edilecektir. 

Başvurular, ilan yayımlandıktan tarihten itibaren başlamak sureti ile en geç 06 Mart 2017 tarihi saat 17:00 a kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular bu tarih aralığında, “www.tubitak.gov.tr” adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE