TÜBİTAK İlan Yayımladı! KPSS Şartı Olmadan 88 Personel Alımı Yapılacak!

TÜBİTAK yayımlamış olduğu ilanına göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak için farklı ilanlar ile bünyesine 88 kişilik boş kadro ile alım yapacağını açıkladı. Başvuru şartları ve diğer bilgiler haberimizin devamında yer almaktadır.

TÜBİTAK İlan Yayımladı! KPSS Şartı Olmadan 88 Personel Alımı Yapılacak!

Devlet Personel başkanlığı devamlı olarak yeni ilanlar yayımlıyor. Yayımlanan ilana göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak için, Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Enstitüsüne ve Yazılım Teknolojleri araştırma Enstitüsüne 88 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacaklar. Buna göre ilanda da belirtildiği üzere adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmıyacak. 

Buna göre TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü 10 Yazılım Geliştirme Uzmanı alacak. TÜBİTAK BİLGEM Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü birimine ise, 33 Yazılım Tasarım ve Geliştirilmesi için Personel, 30 Elektronik Tasarım ve Geliştirilmesi için personel, 6 Kriptografik Algoritma ve Protokol Tasarım ve Gerçekleme alanınd personel, 3 Yazılım Tasarım ve Geliştirilmesinde personel, 6 Proje Destek Faaliyetlerinde olmak üzere 78 personel alımı yapılacak. Buna göre TÜBİTAK BİLGEM toplamda 88 kişi alacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adayların söz konusu ilana başvuru yapabilmeleri için, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak ve yapılan İngilizce sınavından puan almış olmak ve diğer özel nitelikler aranıyor. İlanlar hakkında daha detaylı bilgi almak için ve diğer şartlara ulaşmak için ilanın tam metinlerini inceleyebilirsiniz.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına ilanın yayımlanması ile birlikte başlayabilirler ve en geç 20 Temmuz 2018 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre Başvurular son başvuru günü en geç 17:00 a kadar "www.bilgem.tubitak.gov.tr" adresi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

İlanın Tam Metni

YORUM EKLE