TÜBİTAK En Az Lise Mezunu Personel Alım İlanı Yayımladı

TÜBİTAK bünyesine farklı pozisyon ve niteliklerde en az lise mezunu personel alımı yapacağını ilan etti. İşte Başvuru Şartları ve detaylar şöyledir.

TÜBİTAK En Az Lise Mezunu Personel Alım İlanı Yayımladı

Resmi Gazete'nin 11 Mart 2019 tarihli yayımlamış olduğu ilan kapsamında TÜBİTAK bünyesindeji personel eksikliğini gidermek için kamu personeli alımı yapacağını belirtti. Söz konusu alımlar farklı pozisyon ve niteliklerde yapılacaktır. Söz konusu ilan İŞKUR üzerinde yayımlanarak başvurular başlayacaktır.

TÜBİTAK yayımladığı ilana göre, TÜBİTAK Marmara araştırma merkezine ( MAM ) Lisans mezunu 2 prsonel alacak. TÜBİTAK Başkalık idari vermezine ise 8 kişilik boşkadro il alım yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR

657 aTÜBİTAK lımını yapacağı adaylardan,657 Sayılı Devlet memurlrı kanunun 48. maddesindeki şartları taşım, Erkek adaylar için skerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sğlık sorunu olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre,adaylar en az lise, Ön Lisans ve Lins mezunu olmaları gerekmektedir.

Ayrıca alımlar Kocaeli ve Ankara illeri için geçerlidir. Bu kapsamda alım kadroları ise, İnaaşt ustası, Aşçı, Teknisyen, Mühendis şeklinde dağılmaktadır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına ilanın Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımlanmasının ardından başvuru yapabilir ve adaylara verilen süüre zarfın içerisibde başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Başvurular, İŞKUR resmi internet sitesi olan https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresinden yapılacaktır. İlan hakkında detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
barbarDuck
barbarDuck - 4 yıl Önce

iyi geceler bölümde alım yapılan kılavuzda ön lisans yazmışsınız içeriğini bizaat inceledim içinde ön lisans ilgili bir şey yok düzeltirseniz sevinirim