TÜBİTAK BİLGEM Uzman Personel Alım İlanı Yayımlandı! KPSS Şartı Yok

TÜBİTAK personel alımı için ilan yayımladı. KPSS şartı olmaksızın Gebze KOCAELİ de alım yapılacak. Başvuru şartları ve detaylar haberde.

TÜBİTAK BİLGEM Uzman Personel Alım İlanı Yayımlandı! KPSS Şartı Yok

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre TÜBİTAK BİLGEM bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere İş Yeri Sağlık ve Güvenlik biriminde görevledirmek üzere Uzman / Uzman Yardımcısı alımı yapacak. Alımlar için adaylardan KPSS şartı aranmayacak.

Genel Başvuru Şartları:

TÜBİTAK adaylardan genel olarak, Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak, Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Alanında lisans mezunu olmak, İlgilizce dilinden puan almış olmak şartları aranacak.

Ayrıca, 

  • Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren Fizik, Kimya, Biyoloji, Teknik Öğretmenlik, İş Sağlığı ve Güvenliği veya Mühendislik bölümlerinden birini bitirmiş olmak.
  • İş sağlığı ve güvenliği alanında en az 2 (iki) yıl mesleki tecrübe sahibi olmak.
  • ÇSGB tarafından geçerli en az B sınıfı İş Güvenliği Uzmanı sertifikasına sahip olmak,

Başvurular ne zaman yapılacak?

TÜBİTAK Personel alımı için başvurular ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 04 Kasım 2020 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda başvurular, sadece "www.bilgem.tubitak.gov.tr" adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir.

YORUM EKLE