TÜBİTAK BİLGEM KPSS Şartı Olmadan 120 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Devlet Personel Başkanlığı devamlı olarak alım ilanları yayımlıyor. 30 Mart 2018 tarihli yapılan duyurular arasında yer alan TÜBİTAK BİLGEM bünyesine toplamda 120 kişilik kadro ile alım yapacağını belirtti. Alım başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

TÜBİTAK BİLGEM KPSS Şartı Olmadan 120 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 30 Mart 2018 tarihli yayımlanmış olan ilana göre TÜBİTAK BİLGEM bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı personel alımı yapacağını belirtti. Buna göre TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Ankara ilinde Ar-Ge Teknisyeni, Ar-Ge Personeli, Ar-Ge Personeli ve Teknik ve Destek Personeli pozisyonlarında toplamda 120 kişilik boş pozisyon ile kamu personeli alımı yapacağını belirtti. Ayrıca yayımlanmış olan ilana göre adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmıyor ve bunun yerine bazı nitelikler aranıyor.

BAŞVURU KOŞULLARI NEDİR?

Adayların TÜBİTAK BİLGEM bünyesine katılabilmeleri için aranan bütün nitelikleri taşımak zorundadırlar. Buna göre adaylardan, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Alımı yapılacak pozisyonları Ar-Ge pozisyonlarında belirtilen özel şartları taşımak, ingilizce dilinden ilgili kurumlar tarafından yapılan Yabancı Dİl Sınavından geçerli puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULR:

Başvuru yapaca kadyalar başvurularına ilanın yayım tarihi olan 30 Mart 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. Buna göre adayların başvurularını en geç 20 Nisan 2018 tarihine kadar saat 17:00 a kadar gerçekleştirmeleri şarttır. Adaylar başvurularını www.bilgem.tubitak.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda yapmaları şarttır. Bunun dışında yapılan hiçbir başvuru yöntemi geçerli sayılmayacaktır. Ayrıca ilanın tam metnine ulaşarak daha detaylı bilgi sahibi olabilir ve başvurularını gerçekleştirebilirsiniz. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız. 

YORUM EKLE