TÜBİTAK 562 Personel Alımı Güncelleme - Lise, Ön Lisans ve Lisans KPSS siz

TÜBİTAK personel alımı yapıyor. KPSS siz Personel alımı için ilan süresi uzatıldı. En az lise mezunu KPSS siz Personel alımı başvuru süresi uzatıldı. Detaylar haberde.

TÜBİTAK 562 Personel Alımı Güncelleme - Lise, Ön Lisans ve Lisans KPSS siz

TÜBİTAK personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen ilana göre TÜBİTAK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana istinaden KPSS siz Personel alımında güncelleme yapıldı. Bu kapsamda 562 personel alımı başvuru süresi uzatılmış olup İlan detaylarını ve kontenjan bilgisini sizlerle paylaşıyoruz.

562 Personel Alımı Yapılacak!

TÜBİTAK bünyesine 2023 yılı içerisinde Nisan ve Mart ayı içerisinde gelmiş olan ilanlara göre En az lise mezunu 562 personel alınacak. Bu kapsamda 18 Nisan 2023 tarihli resmi gazetede yayımlanmış olan yayıma göre Personel alımı ilanlarında başvuru süresi uzatıldı.

Bu kapsamda TÜBİTAK iki farklı tarihte yayımladığı ilan için son başvuru tarihlerini 2 Mayıs 2023 tarihi olarak belirledi. TÜBİTAK personel alımları için başvurular sadece TÜBİTAK Kariyer adresi üzerinden yapılmaktadır. Resmi gazete duyurusu ise:

27 Mart 2023 tarihli ve 32145 sayılı Resmî Gazete'nin 48 - 63'üncü sayfalar arasında ve 3 Nisan 2023 tarihli ve 32152 sayılı Resmî Gazete'nin 40 - 49'uncu sayfalar arasında yayımlanan TÜBİTAK bünyesinde görev yapmak üzere Proje Personeli alımına ilişkin ilanların son başvuru tarihi 02/05/2023 tarihine kadar uzatılmıştır. İlan olunur.

TÜBİTAK 195 Personel Alımı Detayları:

3 Nisan 2023 tarihi ile yayımlanan personel alımı ilanına göre TÜBİTAK SAGE ve TÜSSİDE birimlerine 195 personel alımı yapılacak. Alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylardan yapılacak olup başvurular;

  • 132 Araştırmacı,
  • 3 Teknik ve Destek Personeli,
  • 38 Ar-Ge Teknisyeni,
  • 10 Usta,

kontenjanlarında gerçekleştirilecek.

TÜBİTAK 367 Personel Alımı Detayları:

TÜBİTAK BİLGEM, MAM, RUTE, ULAKABİM birimlerine toplamda 367 personel alımı gerçekleştirilecek.  Alımlar "  Araştırmacı, Teknik ve Destek Personeli ve Ar-Ge Teknisyeni personeli " kadrolarında gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda;

BİLGEM 273 Personel Alımı Kontenjan: 227 Araştırmacı, 46 Teknik ve Destek Personeli,

MAM 25 Personel Alımı Kontenjan: 21 Araştırmacı, 1 Teknik ve Destek Personeli, 3 Ar-Ge Teknisyeni,

RUTE 62 Personel Alımı Kontenjan: 56 Araştırmacı, 2 Teknik ve Destek Personeli, 4 Ar-Ge Teknisyeni,

ULAKABİM 7 Personel Alımı Kontenjan: 7 Araştırmacı,

TÜBİTAK Personel Alımı Başvurusu Şartları:

TÜBİTAK Personel alımı başvuruları için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi genel nitelikler aranacak.

Yabancı Dil Sınavı Şartı Olacak Mı?

İngilizce yeterliliği aşağıdaki tabloda belirtilen dillerde puan aldığını kanıtlamak,

YORUM EKLE