TÜBİTAK 105 KPSS Siz Personel Alım İlanı Yayımladı! ( Araştırmacı ve Teknisyen)

TÜBİTAK yayımladığı ilana göre bünyesinde farklı kadrolarda 105 kişilik kadro ile personel alacağını bildirdi. İşte alım yapılacak pozisyon ve özel şartlar.

TÜBİTAK 105 KPSS Siz Personel Alım İlanı Yayımladı! ( Araştırmacı ve Teknisyen)

TÜBİTAK Personel Alımı yapacak. Az önce yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre 105 kişilik kadro ile KPSS şartı olmaksızın Teknisyen Alımı ve Araştırmacı alımı yapılacak. Başvurular ilan ile birlikte başladı. Peki kadro dağılımı nedir? Kimler Başvuru yapabilecek? Başvurular ne zaman nasıl yapılacak? İşte detaylar.

KADRO DAĞILIMI:

TÜBİTAK 105 kişilik kadro ile ön Lisans mezunu 7 Araştırmacı alacak. 98 Kişilik kadro ile ise Araştırmacı alımı yapılacak. Alımlar Kocaeli ilinde yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adaylardan genel olarak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak ve Görevini yapmasına engel herhangi bir sağlık sorunu olmamak şartları aranacak. Özel olarak ise,

40 Araştırmacı Alımı:

Lisans Bölümleri Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş ya da herhangi bir lisans bölümünden mezun olup bu bölümlerin birinden yüksek lisans veya doktora derecesine sahip olmak.

50 Araştırmacı Alımı:

Lisans Bölümleri Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

8 Araştırmacı Alımı:

Lisans Bölümleri Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, ElektrikElektronik Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

3 Teknisyen Alımı:

Önlisans Bölümleri Elektronik Teknolojisi, ElektrikElektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Elektronik (Uzaktan Eğitim) veya Elektronik Yüksek Teknisyenliği bölümlerinden birini bitirmiş olmak

4 Teknisyen Alımı:

Önlisans Bölümleri Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi veya Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

TÜBİTAK Personel alımı için adaylar başvurularına 23 kasım 2020 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 14 Aralık 2020 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir .Adaylar İş Başvuruları TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi (https://kariyer.sage.tubitak.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilmektedir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 14:13
YORUM EKLE