TSE 61 Mühendis, Tekniker, Memur, Güvenlik, Hizmetli Personel Alımı İlanı

TSE Personel alımı ilanı yayımlandı. Farklı alanlarda olmak üzere 61 Sözleşmeli personel alımı kontenjan dağılımı ve ilan detayları haberde.

TSE 61 Mühendis, Tekniker, Memur, Güvenlik, Hizmetli Personel Alımı İlanı

TSE ( Türk Standartları Enstitüsü ) merkez ve taşra teşkilatındaki eksikliği karşılamak üzere personel alımı ilanı yayımlandı. İdari Hizmet sözleşmeli personel alımı için yapılacak sözlü sınav ile 61 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Alımlar en az lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek olup farklı kadrolarda ve şehirlerde personel alımı yapılacak. İşin Olsa ekibi olarak sizlere haberimizde ilan detaylarını aktarıyoruz.

Başvuru Yapılacak Kontenjanlar Hangileridir?

TSE bünyesine 61 kişilik kadro ile,

  • 32 Mühendis,
  • 2 Tekniker,
  • 8 Memur,
  • 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 18 Odacı (Hizmetli),

Merkez ve Taşra Teşkilatı Hangi Şehirlerde Personel alımı Yapılacak?

TSE personel alımları "Adana, İzmir, Gebze, İstanbul, Ankara, Kayseri, Adıyaman ve Bursa illerinde olmak üzere toplamda 8 farklı şehirde personel alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Nitelikler Nelerdir?

Türk Standardları Enstitüsü personel alımı için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. Maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" şartları aranacaktır.

Ayrıca Özel olarak ise, 01.01.2022 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olanlar.)

KPSS Şartı olarak ise 2020 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.

Ayrıca Yabancı dil sınavı şartı ise sadece Mühendis kadroları için geçerli olacak olup adayların son 5 yıl içerisinde yapılan YDS'den en az C seviyesinde puan almış olmaları gereklidir.

Kadrosuna Göre Özel Şartlar Nedir?

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Şartları Nedir?

Süresi geçmemiş olan Silahlı ÖGG kartı sahibi olmak, 5188 Sayılı ÖGG kanunundaki şartları sağlıyor olmak, Erkeklerde 170 cm ve Kadınlarda 160 cm den kısa boylu olmamak, şartları aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TSE Personel alımı başvuruları 28 Eylül 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 12 Ekim 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvurular sadece e-Devlet şifresi ile birlikte Online olarak gerçekleştirilecektir.

İLANIN TAM METNİ

BAŞVURU SÜRECİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE