TSE 2016 KPSS Puanı İle Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

Türk Standardları Enstitüsü ( TSE ) yayımlamış olduğu ilana göre bünyesine farklı alanlarda kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. İlana göre adaylardan 2016 yılı KPSS puanı şartı aranacak. İşte detaylar.

TSE 2016 KPSS Puanı İle Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 24 Şubat 2018 tarihli yayımlanmış olan ilana göre Türk Standardları Enstitüsü ( TSE ) bünyesinde bulunan personel eksikliğini karşılamak amaçlı farklı alanlarda personel alımı yapacak. Buna göre adaylardan aranan şartları taşımaları durumunda başvurularını yapabilecekler. Söz konusu ilan ile Türk Standardları Enstitüsü ( TSE ) bünyesine 10 kişilik boş kadro ile sözleşmeli olarak Kamu Personeli Alımı yapacak.

ALIM KADROLARI NELERDİR?

Türk Standardları Enstitüsü ( TSE ) bünyesine toplamda 10 kişi alacak. Buna göre, 4 .NET Yazılım Geliştirme Uzmanı, 2 Java Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Sistem Uzmanı, 2 Kıdemli Sistem Uzmanı ve 1 Bilgi Güvenliği Uzmanı şeklinde kadrolar dağılmaktadır.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Türk Standardları Enstitüsü adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, fakültelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerinden, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği mezunu olmak veya bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Erke kadaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak ve kadrosuna göre özel nitelikler aranmaktadır. Ayrıca, bunlar dışında 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve Yapılmış olan Yabancı Dil Sınavından puan almış olmak şartlarını aranıyor.

Söz konusu olan ilan ile adayların KPSS puanının %70 i ve YDS puanının %30 u esas alınarak yapılacak ortalama ile adaylara sınav uygulanacaktır.

BAŞVURULAR:

Türk Standardları Enstitüsü ( TSE ) personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularına 05 Mart 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler.Buna göre başvurular en geç 26 Mart 2018 tarihine kadar saat 23:59 a kadar yapılması zorunludur. Başvurular Türk Standardları Enstitüsü (www.tse.org.tr) sitesinde bulunan ilan metninde yer alan “Başvuru Sistemine” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmak suretiyle yapılacaktır. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2018, 08:54
YORUM EKLE