TRT KPSS şartı Olmadan 39 İlan ile Personel Alımı İlanı Yayımladı

TRT Personel Alımı ilanı yayımladı. KPSS şartı olmaksızın en az lise mezunu personel alımı şartları nelerdir? 39 ilan listesi haberde.

TRT KPSS şartı Olmadan 39 İlan ile Personel Alımı İlanı Yayımladı

TRT Personel alımı ilanı yayımlandı.Farklı 39 ilan ile yayımlanan ilanlar ile personel alımı gerçekleştirilecek. TRT bünyesinde görev yapmak isteyen adaylar için büyük fırsat.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu personel alımları dikkat çekmeye devam ediyor. 2022 yılı başından beri yeni ilanlar yayımlayan TRT bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere ilan yayımladı. En az lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden personel alımları yapılacak.

Mayıs Sonu 39 Farklı İlan Yayımlandı!

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Nisan ve Mayıs ayı içerisinde yayımladığı personel alımı ilanları ile 39 farklı alanda personel alımı yapacağını bildirdi. Yayımlanmış olan ilanları bir çoğu yabancı kadrolarda gerçekleştirilecek. Bu yönde adayların çok iyi derecede İngilizce biliyor olmaları gereklidir.

Bu yönde Mayıs ayının son haftasına giriyor olmamız ile birlikte yeni ilanlar duyurulmuş olup başvuruları başlamıştır. Yayımlanan ilanlara ilişkin kontenjan dağılımı ve ilanların yayın tarihleri aşağıdaki gibidir.

TRT Personel Alımı Genel Başvuru Şartları Nelerdir?

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu farklı alanlarda personel alımı için her kontenjan da farklı kriterler isteniyor olması ile alanında perosnel alımı gerçekleştirilecek. Ancak her kadro için adayların genel olarak " Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Ekip çalışmasına yatkın olmak, Güleryüzlü olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Alanına göre eğitimini en az Lise, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak veya bunlara denkliği olan yurtdışı eğitim kurumlarından mezun olmuş olmakYoğun çalışma temposu ve esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilen, Türkiye'nin her yerinde ve her türlü iklim koşullarında iç-dış mekan veya stüdyo ortamında çalışabilecek fiziksel yeterliliğe sahip olmak." şartları aranacak.

TRT Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Personel alımları TRT personel adresi üzerinde yayımlanmış olup başvuru süreci başlamıştır. Online olarak yapılacak olan başvurular için son başvuru tarihine kadar ya da ilgili alanda personel eksiği tamamlanana kadar başvurularını tamamlamaları gereklidir. Aşağıdaki bağlantı sayesinde TRT Personel alımı ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru Adresi: https://kariyer.trt.net.tr/ilan/site.aspx

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2022, 22:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bay işsiz
Bay işsiz - 1 hafta Önce

Bu alımlar TRT ye mi yoksa yabancı bir şirkete mi olacak bir tane bile türkçe pozisyon göremedim

Hava Turk
Hava Turk - 2 hafta Önce

Cakmakistiyorum

Irfan
Irfan - 1 hafta Önce

Trt de neden yas sarti yok acaba.

musa ocak
musa ocak - 1 hafta Önce

bende madeni 1999 üretim 50 binlik para var.satlık