THY Yetiştirilmek Üzere 700 II. Pilot Adayı Alımı İlanı Yayımlandı! Şartlar ve Başvuru Ekranı

Türk Hava Yolları personel alımı ilanı yayımlandı. Beklenen 700 2. Pilot Alımı ilanı duyuruldu. Peki şartlar nedir? Nasıl Başvuru yapılacak?

THY Yetiştirilmek Üzere 700  II. Pilot Adayı Alımı İlanı Yayımlandı! Şartlar ve Başvuru Ekranı

Türk Hava Yolları personel alımı ilanları yayımlanmya devam ediyor. Bugün gelmiş olan personel alımı ilanına göre Türk Hava Yolları bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 5 Ekim 2022 tarihli yayımladığı personel alımı ilanına göre Yetiştirilmek üzere Personel Alımı İlanı Yayımlandı. Söz konusu ilana göre Türk Hava Yolları başvuru şartlarını açıkladı. Daha önce de THY İcra Kurulu Başkanı Bolat tarafından yapılan açıklama ile 700 Pilot Alımı yapılacağı açıklanmıştı. Peki Pilot alımı başvuru şartları nelerdir? Kimler başvuru yapabilecek? İşin Olsa ekibi olarak sizlerle detayları paylaşacağız.

700 Pilot Alımı Yapılacak!

Türk Hava Yolları yönetim kurulu ve icra kurulu başkanı Ahmet Polat yaptığı açıklamalarda THY personel alımına değinmişti. Ahmet Polat THY'nin hızına yetişemediklerini ve kapasitesini büyüttüklerini duyururken yeni personel alımları için şu açıklamada bulunmuştu.

THY İcra Kurulu Başkanı Bolat “Önemli yatırım yapıyoruz. 700 pilot alımı için ilana çıkacağız. Pilotlarımızı yetiştirip sektöre kazandırıyoruz. Diğer alanlarımıza da insan kaynağını büyütüyoruz. Bu yıl ana markamız THY’ye ilk 6 ayda 963 yeni arkadaşımız katıldı. Sayıyı 2.600’ün üzerine çıkaracağız. Uçak bakımda 500 arkadaşımız daha katılacak. Bizde ilk işe başlayan 17 bin lira alıyor” dedi.

Az Önce 5 Ekim 2022 tarihi ile THY resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanan ilan ile 2. Pilot Alımı yapılacağı açıklandı. Alımlar THY bünyesinde Yetiştirilmek üzere gerçekleştirilecektir.

THY Pilot Alımı Başvuru Şartları Ne Olacak?

THY'nin Pilot alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar öncelikle belirtilen nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Genel olarak adaylardan,

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, veya Mavi kart sahibi olmak,

- Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak veya başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek,

- Herhangi bir adli sicil kaydı olmamak,

- Daha önce THY AO veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak,

- Daha önce THY AO ve THY AO‘ nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olmamak.

Özel Başvuru Şartları Ne Olacak?

Eğitim Şartı:

 En az lisans derecesi mezunu (örgün veya açık öğretim) olmak. Yurt dışı üniversitelerden mezun olan adaylardan YÖK denklik belgesi istenmektedir.

Boy Şartı:

Boy uzunluğunun 160 cm’den kısa, 195 cm’den uzun olmaması ve beden-kitle endeksine (20-30 aralığında) uygun olmak.

Yaş Şartı:

30 yaşını tamamlamamış olmak. Yani 01.01.1992 tarihinden sonra doğmuş olmak.

Yabancı Dil Şartı:

Başvuru tarihi itibari ile son 2 yıl içerisinde yapılan İngilizce Dil sınavından aşağıdaki puanları almış olmak.

  • TOEFL (IBT) : 60 (speaking : min.18)
  • IELTS: 6 (speaking : min.6)
  • PTE : 46 (speaking : min.46)

Sağlık şartı:

Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak.

Başvuru Süreci Başladı! Nasıl Başvuru Yapılacak?

THY Pilot alımı sadece İnternet üzerinden gerçekleştirilecektir. Bunun dışında yapılan hiç bir başvuru kabul edilmeyecektir. Adaylar başvurularını aşağıdaki bağlantıyı kullanarak gerçekleştirebilirler.

BAŞVURU ADRESİ: https://careers.turkishairlines.com/acik-pozisyonlar/yetistirilmek-uzere-ii-pilot-aday-adayi/3dc03476-a5ca-4529-bbdc-9c94072e0d1c

YORUM EKLE