THY Lise Mezunu Personel Alımı İlanı 2023 Yayımlandı! Şartlar Nelerdir?

Türk Hava Yolları yeni personel alımı ilanı yayımlandı. Lise mezunu personel alımı için başvuru şartları ve ilan detayları nedir?

THY Lise Mezunu Personel Alımı İlanı 2023 Yayımlandı! Şartlar Nelerdir?

Türk Hava Yolları Alımları için başvurular devam ediyor. Türk Hava Yolları son dakika olarak yayımladığı personel alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere lise mezunu personel alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda ilgili ilana göre alımlar THY Anonim Ortkalığı filosuna gerçekleştirilecek. Yayımlanan ilan için başvurular " Simülatör Uçuş Öğretmeni (SFI) " kadrosunda gerçekleştirilecektir. Başvuru yapmak isteyen adayların mutlka belirtilen nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir.

Lise Mezunu Başvuru Şartları Nelerdir?

Türk Hava Yolları personel alımı için adaylardan genel ve özel nitelikler aranacak. 

Başvuru Genel Şartları Nedir?

THY Personel alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Daha önce THY'deb Fehşs yolu şile ayrılmamış olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Uçuş kusuru veya disiplinsizlik nedeniyle herhangi bir yazılı ceza almamış olmak " gibi şartlar aranacak.

Mezuniyet Şartı:

En az lise mezunu olmak (Eğitimini yurt dışında tamamlamış adayların denklik belgesi ibraz etmeleri zorunludur) 

Yaş Şartı:

01.03.1988 tarihinden önce, 01.03.1953 tarihinden sonra doğmuş olmak

Teknik Nitekikler:

  • Geçerli SFI/SFE/TRI/TRE sertifikalarından birine sahibi olmak (SHGM/EASA)
  • İhtiyaç duyulan uçak tipinde en az 2 yıl TRI ve 100 saat Simülatör eğitimine sahip olmak
  • Lisans geçerlilik süresi üzerinden en fazla 1 yıl geçmiş SFI/SFE/TRI/TRE sertifikalarından birine sahip olmak  

Sağlık Şartı:

Gerekli hastane veya sağlık kuruluşlarından görevinin gerektirdiği sağlık şartlarını sağlıyor olmak ve Heyet raporuna sahip olmak.

Yabancı Dil Şartı:

Lisansı SHGM tarafından onaylı uçuş ekipleri için SHT-1DY Dil Yeterliliği Talimatına göre en az Seviye 5, lisansı diğer ülke otoritelerince onaylı uçuş ekipleri için ICAO dil yeterliliği çerçevesinde Level 5 İngilizce dil yeterliliğine sahip olmak  THY A.O tarafından düzenlenecek havacılık ingilizcesi sınavında başarılı olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

THY Personel alımı başvuruları için süreç ilanların yayımlanması ile birlikte başladı. İlgili ilan için herhangi bir son başvuru tarihi belirtilmemiş olup adayların başvurularını bir an önce yapmaları gereklidir.

DİĞER THY GÜNCEL PERSONEL ALIMI İLANLARI BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doniyor Fayzullaev
Doniyor Fayzullaev - 2 hafta Önce

Merhaba ben yabanciyim rusça,turkce,inglizce ve özbek dilleri biliyorum. THY Yabancileri işe aliyormu kabin memuru olarak?