THY den Açıklama 25 Bin Lira Maaş İle 1000 Personel Alımı Yapılacak

THY Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay Yeşilköyde gerçekleştirilen istihdam alım toplantısında sonra açıklamalarda bulundu 1000 pilot alımı gerçekleştireceklerini açıklayan Çay 25 bin tl de maaş vereceklerini açıkladı. Peki açıklamalarının detayları nelerdi? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

THY den Açıklama 25 Bin Lira Maaş İle 1000 Personel Alımı Yapılacak

Yeşilköyde gerçekleştirilen Türk Hava Yolları istihdam toplantısından sonra açıklamalarda bulunan THY Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, büyük bir istihdam sağlayacaklarını ve 1000 pilot alımı gerçekleştireceklerini istihdam sağlanan pilotların ise aylık 25 bin tl maaş bağlanacağını açıklamalarına ekledi. Yeni uçakları için istihdam sağlanması gerektiğini bu yüzden yurt içinde ve yurt dışında pilot adaylarını eğitime gönderdiklerini ve yeni pilot olarak işe başlayanların 25 bin tl maaş ile işe başladıklarını ifade etti.

İŞTE PİLOT ALIMI İLE İLGİLİ DETAYLAR

THY Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, yapılacak olan pilot istihdamına yönelik açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda pilot adaylarını yurt içi ve yurt dışı eğitime gönderdiklerini yeni uçaklara yönelik yeni pilot istihdamına ihtiyaç olduğunu 4 bin 500 pilottan oluşan ekibine yeni pilotlar katacaklarını açıkladı. Yeni yapılan havalimanında faaliyet göstereceklerini buna istinaden büyümü oranında ve kapasite de artış gerçekleşeceğini sözlerine ekleyen THY Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, bu doğrultuda bin pilota ihtiyaç duyacaklarını ifade etti. Türk Hava Yolları pilot olmak için başvuracak olan adaylardan başarılı olacak olanları kendi bünyesinde tutmayı hedefliyor.

YORUM EKLE