THY 2023 Yılı Güncel Personel Alımı İlanları Listesi Güncellendi!

THY 2023 yılı Personel Aımı Başladı! Güncel İlan listesi yayımlandı. Başvuru için şartlar nedir? 2023 Kabin memuru ve Pilot alımı şartları nedir?

THY 2023 Yılı Güncel Personel Alımı İlanları Listesi Güncellendi!

Türk Hava Yollarına personel alımı faaliyetleri devam ediyor. 2023 yılı Ocak ayı itibari ile yeni ilanlar gelmeye başladı. THY şimdiye kadar bünyesine binlerce personel ve kabin memuru dahil etti. 2023 yılı başlaması ile de yeni ilanlar yayımladı. THY Personel alımına kimler başvuru yapabilecek? Nasıl Başvuru Yapılacak? Hangi pozisyonlarda Personel alımı yapılacak? İşin Olsa ekibi olarak tüm detayları paylaşacağız.

THY Personel Alımları Başladı!

Türk Hava Yolları her geçen gün yeni büyümeye devam ediyor. Bünyesine her geçen gün yeni adaylar katan Hava yolu şirketi Dünya genelinde zirvede durmaya devam ediyor. Bu başarıyı bünyesindeki personellere borçlu olan Türk Hava Yolları tekrardan bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere yeni ilanlar yayımladı.

Ocak ayı itibari ile gelmiş olan personel alımı ilanlarına göre alımlar Pilot pozisyonunda gerçekleştirilmekte olup yıl sonuna kadar çeşitli alanlarda personel alımı bekleniyor.

Söz konusu ilanlar için başvurular başlamış olup Online olarak başvuru alınacaktır.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Türk Hava Yolları personel alımları en az lise mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek. Bunun dışında genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir adli sicil kaydı ve arşivi olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak şartları aranacak.

Pilot Alımı Şartları Nelerdir?

Türk Hava Yolları pilot adaylarından Sağlık şartı, Yabancı Dil Şartı ve uçuş şartları aranacak. Başvurduğu uçak tipinde en az 500 saat uçuş tecrübesine sahip olmak, Similatör hariç uçuş saatini tamamlamış olmak, Başvurduğu uçak tipinde geçerli ve güncel tip yetkisine sahip olmak ve diğer özel nitelikler aranacak.

- T.C. vatandaşı olmak veya mavi kart sahibi olmak 

- 01.01.1972 tarihinden sonra doğmuş olmak

- En az lise mezunu olmak (yurtdışından mezun adaylarımızın denklik belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir)

- Uçuş kusuru veya (uçuş disiplinsizliği) nedeniyle herhangi bir yazılı ceza almamış olmak 

- Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak

- Askerlik hizmetini tamamlamış, muaf veya en az 2 yıl tecil ettirebiliyor olmak 

- Ortaklığın göstereceği yeri ana üs olarak kabul edip orada ikamet etmek 

- Daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak

- Daha önce THY A.O. ve THY A.O.‘nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmamış  olmak

Kabin Memuru Alımı Şartları Nedir?

En çok tercih edilen kadrodan olan Kabin Memuru alımı için adaylardan " 30 yaşından büyük olmamak, En az lise mezunu olmak, Çok iyi derecede İngilizce biliyor olmak, 160 cm den kısa ve 180 cm den fazla boylu olmamak, Fiziki görünüşü düzgün olmak, THY sağlık şartlarını sağlıyor olmak" şartları aranacak.

Uçak İçi Eğlence | Uçuş Deneyimi | Türk Hava Yolları ®

2022 Yılı Kabin Memuru Alımları Nasıldı?

Türk Hava Yolları yayımladığı ilanlar ile 2022 yılı Kabin Memuru alımlarını tamamladı. İlk Kabin Memuru alımları sadece Kadın Adaylar içerisinden yapılmıştı. Ancak Eylül Ayında yayımlanan ilan ile Türk Hava Yolları bünyesine 1000 kşilik yeni kadro ile Hem Kadın Hem de Erkek adaylardan başvuru aldı. Bu kapsamda THY 2022 Yılı içerisinde Ağırlıklı kadın adaylardan olmak üzere 2000 Kabin Memuru istihdam etmiş oldu. 

Şubat Ayı Kadın Kabin Memuru Alımı Detayları: https://www.isinolsa.com/personel-alimi/thy-kabin-memuru-alimi-basvurusu-uzatildi-erkekler-basvuru-yapabilir-h41334.html

Eylül Ayı Kadın Erkek Kabin Memuru Alımı Detayları: https://www.isinolsa.com/personel-alimi/thy-2022-yili-1000-kabin-memuru-alimi-sartlari-basvuru-ve-maaslari-h41287.html

2023 Yılı 3800 Kabin Memuru ve Pilot Alımı Yapılacak!

Türk Hava Yolları 2023 yılı kapsamında yaptığı duyuru ile bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 3800 Personel alımı yapacağını bildirdi. Bu yönde ilgili haberlere göre THY 2023 yılı 2600 Kabin memuru ve 1200 Pilot alımı gerçekleştirecek. İlanların detayları gelmeye başladı. İşin Olsa ekibi olarak ta yaptığımız araştırmalara göre başvuru şartları ve ilan detaylarına sizler için ulaştık. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak ilan detaylarına ulaşabilirsiniz.

THY 2023 Yılı 2600 Kabin Memuru Alımı Kadın Erkek Şartları ve Maaşları?

THY 2023 Yılı 1200 Pilot Alımı İlanı Şartları ve Başvuru Detayları

10 Ocak 2023 İtibari İle Güncel Personel Alımı Listesi Belli Oldu!

Adaylar bir yandan ilan beklerken THY yeni ilanları yayımladı. Güncel ilanlar şöyledir;

Alanına Göre Başvuru Şartları Nelerdir?

II. Pilot Dar Gövde Şartları:

  • ATPL(A) sahibi olmak (SHGM/EASA/FAA/ICAO)
  • A320 ve B737 uçak tiplerinden birinde geçerli tip yetkisine sahip olmak,
  • İşe başlama aşamasına gelen adaylar için Türk uçuş lisansı sahibi olmak.

II. Pilot Geniş Gövde - Kaptan Pilot Geniş Gövde - Kaptan Pilot Dar Gövde Şartları

  • ATPL(A) sahibi olmak (SHGM/EASA/FAA/ICAO)
  • B777/787, A330/350 tiplerinden birinde geçerli tip yetkisine sahip olmak
  • Yukarıdaki tiplerden birinde geçerli tip yekisine sahip olmayan adaylar için aşağıda belirtilen uçak tiplerinde geçerli tip yetkisine sahip olmak
  • 27 ton üzerindeki, THY bünyesinde bulunmayan uçak tipleri dahil en az 2000 saat, THY bünyesinde bulunan uçak tipleri dahil en az 1500 saat toplam uçuş tecrübesine sahip olmak
  • THY bünyesinde bulunmayan uçak tiplerinde (Kabul edilen II.pilot geniş gövde uçak tipi listesi) en az 1000 saat, THY bünyesinde bulunan (A330/350 – B777/787) uçak tiplerinde en az 500 saat uçuş tecrübesine sahip olmak (simülatör ve line check saati hariç) 

Başvurular Nasıl Yapılacak?

THY başvuruları sadece Elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Bu yönde ilgili ilanlara " https://careers.turkishairlines.com/acik-pozisyonlar " adresi üzerinden ulaşabilir ve CV ile başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2023, 10:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 7 ay Önce

Merhaba elektirik elektronik alımı olacakmı tesekkürler

Melahat
Melahat - 7 ay Önce

Görüşmek istiyorum ve ise alımlar için yardımcı olunuz lutfen

Dilan korkmaz
Dilan korkmaz - 5 ay Önce

Görüşmek istiyorum yardımcı olur musunuz

Dilan
Dilan - 5 ay Önce

Hemen başvuru yapmak istiyorum

Yusuf
Yusuf - 5 ay Önce

İngilizcem yok egerki o konuda bir sponsor bulursam giderim biri yardım eder ise memnun olurum

Suzan
Suzan - 2 ay Önce

Merhabalar elektrik elektronik müh. Pozisyonun da alım yapılacakmı